Askerler yavru ayıları kurtardı

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birlikler, karlar üzerinde donmak üzere olan 2 yavru ayıyı kurtardı.

Askerler yavru ayıları kurtardı

Siirt'in Eruh İlçesi ile Şırnak arasında bulunan Küpeli Dağı’nda bir süre önce operasyon başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birlikler, karlar üzerinde donmak üzere olan 2 yavru ayı buldu.

1/ 7
Askerler yavru ayıları kurtardı

Eruh kırsalında bir süre önce başlatılan operasyon kapsamında arama, tarama çalışması yapan güvenlik güçleri, Küpeli Dağı’nda 15- 20 günlük oldukları tahmin edilen 2 yavru ayıyı, ölmekten son anda kurtardı.

2/ 7
Askerler yavru ayıları kurtardı

Donmak üzere olan yavru ayıları, çıkardıkları ses üzerine bulan askerler, uzun süre anne ayıyı da aradı, ancak bulamadı.

4 gün askerler tarafından biberona doldurulan keçi sütü ile beslenen yavru ayılar, Siirt Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

3/ 7
Askerler yavru ayıları kurtardı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nde görevli mühendis Nevzat Amcalar, yavru ayıların sağlıklı olduğunu belirterek, “Askerler tarafından beslenen yavru ayılar, 2 günden beri kontrolümüz altında. Yavru ayılarla ilgili bakanlığımıza bilgi verdik. Bakanlığımız, yavru ayıların Bursa’daki rehabilitasyon merkezine gönderilmesine karar verdi. Burada büyütüldükten sonra uygun görülecek bir yerde doğaya bırakılacaklar” dedi.

4/ 7