Asma köprüden kamyonlar geçiyor

İnsanlar 85 metrelik asma köprüden 10 ton ağırlığındaki odun yüklü kamyonlarla geçiyor.

Asma köprüden kamyonlar geçiyor

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Irmakyanı köyü sakinleri, tek ulaşım noktası olan Çoruh Nehri üzerindeki 85 metrelik asma köprüden, ölümü göze alarak 10 ton ağırlığındaki odun yüklü kamyonlarla geçiyor.

1/ 31
Asma köprüden kamyonlar geçiyor

Artvin’e 99, Yusufeli ilçesini 6 kilometre uzaklıkta olan yaklaşık 250 nüfuslu Irmakyanı köyüne, sadece Çoruh Nehri üzerine kurulu asma köprüden ulaşılabiliyor.

2/ 31
Asma köprüden kamyonlar geçiyor

Yapılması planlanan Yusufeli Barajı’nın bölgeyi sular altında bırakacak olması nedeniyle yeni bir köprü beklentisi olmayan köylüler, yaya geçişinin yanı sıra, tehlikeyi göze alarak, kış hazırlıkları için 10 ton ağırlığındaki kamyonlarla bu köprüden geçiyor.

3/ 31
Asma köprüden kamyonlar geçiyor

Sıra dışı görüntülerin yaşandığı Irmakyanı köprüsünden odun yüklü kamyonuyla geçen Ahmet Alkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kışa hazırlık için 2.5 saatlik bir yoldan odun getirdiğini belirterek, "Köyümüzün tek yolu olan bu asma köprüden geçiriyoruz. Bunun yanında bütün ihtiyaçlarımızı kamyonetimizle karşıya geçiriyoruz. Yaptığımız çok tehlikeli ama ne yapalım ihtiyaçlarımızı bu şekilde karşılamak zorundayız" dedi.

4/ 31