Asrın felaketinde yerle bir olan ilimizden ağlatan görüntü
Kahramanmaraş'ta iş yerleri yıkılan işletmecilere destek olmak amacıyla hazırlanan AFAD Çarşısı'ndaki konteynerlerin arasında kabak, ayçiçeği ve nohut filizlenip büyüdü.
![Asrın felaketinde yerle bir olan ilimizden ağlatan görüntü - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/06/22/2065829-TYVA.jpg)
Çarşı orta kısmında kalan bir alanda molozların arasından ayçiçeği, kabak ve nohut gibi bazı ürünler filizlenip büyüdü. Bazı bitkilerin ürün de vermeye başladığı alanın depremden önce kuruyemişçi olduğu ifade edildi.
![Asrın felaketinde yerle bir olan ilimizden ağlatan görüntü - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/06/22/2065830-2CK8.jpg)
Depremde kuruyemiş dükkanı yıkılıp konteynerde hizmet veren Kemal Alagöz, 20 yıldan beri Trabzon Bulvarı`nda esnaflık yaptığını dile getirdi.
![Asrın felaketinde yerle bir olan ilimizden ağlatan görüntü - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/06/22/2065831-ALRP.jpg)
Alagöz, depremlerde kuruyemiş dükkanın bulunduğu apartmanın yıkıldığını anlatarak, şöyle konuştu: "Yıkılan dükkanımın olduğu yerde ayçiçeği, kabak çekirdeği açmış. Çünkü çekirdekler çiğ olduğu için toprakla bir araya gelince filizleniyor. Bu çiçeklerin filizlenmesi bir umut veriyor."
![Asrın felaketinde yerle bir olan ilimizden ağlatan görüntü - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/06/22/2065832-4zuG.jpg)
İş yeri yıkılan ve şu an konteynerde giyim sektöründe hizmet veren esnaflardan Kanber Palta da Trabzon Bulvarı`nın şehrin simge caddelerinden biri olduğunu söyledi.