Ataköyde kedi vahşeti !

İstanbul Ataköy'de, yeşillik alandaki kedi ölüleri görenleri şoke etti.

Ataköyde kedi vahşeti !

Ataköy 9. Kısım'daki yeşil alanda, bir koli içinde aralarında yavruların da bulunduğu 20 kedi, ölü bulundu. “Bu bir vahşet” diyen hayvanseverler, sorumluların bulunmasını istedi.

1/ 11
Ataköyde kedi vahşeti !

Sabah saatlerinde çevreden geçenler, hayvanseverlerin sokak kedilerini barındırmaları için yapılan kulübenin de yer aldığı yeşil alana geldiklerinde, gözlerine inanamadı. Burada, temizliklerinden ev kedisi olduğu sanılan ve aralarında yavruların da bulunduğu 20 kedinin ölüsü bulunuyordu. Alanda bantlı bir koli de bulundu. Kedi kulübesine de mama ile “18” yazılmıştı.

2/ 11
Ataköyde kedi vahşeti !

Sabah arkadaşından gelen telefonla olay yerine geldiğini belirten Nihan Yıldırım, “Bahçede çok sayıda kedi ölüsü vardı. Kulübeyi dağınık gördük. Sonra kutuyu gördüm. İçinde küçücük bir kedi vardı. İşte o katliamdan kurtulmuş. Sonra basın kuruluşlarına haber verdik. Burası tellerle çevrili olduğu için dışardan dikkat çekiyor. Sonra gelip böyle canilik yapıyorlar. Ataköy’de daha önce de oldu. Egoları için böyle bir katliam yapıyorlar. Çok kötü insanlık dışı bir şey” dedi.

3/ 11
Ataköyde kedi vahşeti !

HUTBELERDE SÖYLESİNLER

23 yıldır Ataköy’de oturduğunu söyleyen 2 çocuk annesi Nilgün Özdayı, “Her canlıyı yaşatmaya uğraşıyoruz. Bu dünya hepimizin. Allah hepimize ortak bir alan yaratmış. Hepimiz sorumluluk hissediyoruz. Biz arkadaşlarımızla eğitim aldık. Hayvanseverler olarak sokak kendi imkanlarımızla hayvanlarına sahip çıkıyoruz. Kısırlaştırıyoruz belediye ile değil. Hatta okullarda eğitimi bile veriyoruz. Çocuklarımız sevgi, sevmeyi öğrensinler diye. Zaten sevmeyi bilseydik burada olmazdı. Özellikle devlet büyüklerimiz bu konuya el atsın. Özellikle Diyanet bu konuya el atsın. Hutbelerde söylesinler” diye konuştu. Hayvanseverlerden Zehra Özel de şunları söyledi:

4/ 11