Atanamadılar, itfaiye sınavındalar

Atanmayı bekleyen öğretmen adaylarından 7'si şimdide itfaiyeci sınavındaydı.

Atanamadılar, itfaiye sınavındalar

Yıllardır atama bekleyen öğretmen adaylarından yedisi, bu kez işsizliğe karşı son çare olarak Muğla Belediyesi'nin itfaiyeci sınavındaydı.

1/ 7
Atanamadılar, itfaiye sınavındalar

Muğla Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne alınacak 11 personel için, 11’i kadın 33 kişi başvurdu. Başvuranlarda dört yıllık fakülte mezunu olma ve son iki yıl Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) en az 60 puan şartı arandı. Adaylar, komisyon üyeleri önünde mülakattan geçirildikten sonra mukavemet testine tabi tutuldu. Aralarında atama bekleyen öğretmenlerin de bulunduğu adaylar yükseklik korkusu ve dayanıklılığı ölçme bölümlerinde kıyasıya yarıştı. Adaylar dubaların arasından geçme, lastiklerin arasından atlama, yangın merdivenine hızlı çıkıp inme testinden geçti.

2/ 7
Atanamadılar, itfaiye sınavındalar

Adayların çok istekli olduğunu belirten Muğla Belediyesi Yazıişleri Müdürü ve Komisyon Başkanı Birsen Kocataş, “Adaylar arazide uyguladığımız mukavemet testinde büyük bir hırsla mücadele etti. Onların yükseklik korkularını ve vücut becerilerini ölçtük. Dubaların arasında geçirdik ve merdivenlerden çıkarıp indirdik. Mülakat ve mukavemet testinden geçen adayları KPSS puanlarına göre alacağız. Sonuçlar önümüzdeki hafta duyurulacak” dedi.

3/ 7
Atanamadılar, itfaiye sınavındalar

4/ 7