Aydın'da öğrenci evinde yangın

Aydın'da öğrenci evinde yangın

Aydın'da öğrenci evinde yangın

Aydın'da, bir apartmanın 6'ncı katındaki kız öğrenci evinde, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı

İtfaiye ekiplerince söndürülen yangında, gençleri kurtarmaya çalışan polis memuru ile 4 kız öğrenci, dumandan etkilendi. Ambulansla hastaneye kaldırılan beş kişinin sağlık durumunun iyi açıklandı.

1/ 6
Aydın'da öğrenci evinde yangın

Kurtuluş Mahallesi Sağlık Caddesi'nde bulunan 27 numaralı apartmanın 6'ncı katındaki öğrenci evinde, bugün saat 09.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. 4 kız öğrencinin bulunduğu daireden yükselen dumanları görenler yangını, itfaiye ve polise bildirdi.

2/ 6
Aydın'da öğrenci evinde yangın

İhbar üzerine olay yerine ilk ulaşan trafik polisi Müslüm Bahadır Lale, dairede mahsur kalan ve açık pencereden hava almaya çalışan öğrencileri kurtarmak için vakit kaybetmeden altıncı kata çıktı. Ancak, kapıyı açamadı. Öğrencilerin aşırı korktukları görüldü. İtfaiyenin apartmana ulaşmasıyla daireye girilebildi.

3/ 6
Aydın'da öğrenci evinde yangın

Ekipler, konutta mahsur kalan 24 yaşındaki Hatice Altınpınar, 23 yaşındaki Meryem Gürer, ile Selda Şahin ve 21 yaşındaki Arzu Şahin'i kurtardı. Dumandan etkilenen yüzleri dumandan kapkara olmuş bu 4 öğrenci ile yardıma koşan polis memuru Müslüm Bahadır Lale, ambulansla, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan beş kişinin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Yangının çıkış nedeninin araştırıldığı belirtildi. Polis, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

4/ 6