Bakan Ala'nın kayak keyfi

İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, Erzurum 2011'de yapılan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları sırasında hizmete giren Konaklı Kayak Merkezinde sezon açılışına katılıp, kayarak tanıtım yaptı.

Bakan Ala'nın kayak keyfi

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Vali Ahmet Altıparmak ile birlikte kayan Bakan Ala, kış turizminde Erzurum'un daha önemli bir yere sahip olması için elinden gelen çabayı göstereceğini bildirdi.

1/ 11
Bakan Ala'nın kayak keyfi

Erzurum merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan Palandöken'in kardeşi olarak nitelendirilen ve 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile birlikte hizmete giren Konaklı Kayak Merkezinin tanıtımına İçişleri Bakanı Efkan Ala, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Özelleştirme İdaresi Palandöken ve Konaklı İşletmeleri Daire Başkanı Kemalettin Işık, ilçe belediye başkanları ve kaymakamlar, daire müdürleri ve kayakseverler katıldı.

2/ 11
Bakan Ala'nın kayak keyfi

Kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu Konaklı Kayak Merkezi açılışına gelenlere mangalda yapılan ekmek arası sucuk ile sıcak ve soğuk içecek servisi yapıldı. Kayak kıyafetleriyle Konaklı'ya gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya kayak ayakkabısını giyerken Özelleştirme İdaresi Palandöken ve Konaklı İşletmeleri Daire Başkanı Kemalettin Işık yardım etti. Ayakkabılarını giyen Efkan Ala, daha sonra Vali Ahmet Altıparmak, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'la birlikte pistte kaymaya başladı. Bakan Ala'ya kayak sırasında korumalardan bazıları kayarak eşlik etti.

3/ 11
Bakan Ala'nın kayak keyfi

"HAVALİMANINDAN İNDİKTEN 10 DAKİKA SONRA PİSTTESİNİZ"

Erzurum'un Türkiye'de kayak turizminde önemli bir yere sahip olduğunu bildiren İçişleri Bakanı Efkan Ala, yurt dışından turistlerin de Palandöken ve Konaklı'ya yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Türkiye'ye yılda 40 milyona yakın turistin gelerek 32 milyar dolara yakın döviz bıraktığına işaret eden Ala, Palandöken ve Konaklı'ya daha fazla ilgi çekmek için yerel yönetimler, belediye, valilik ve bakanlık olarak çalıştıklarını belirtti. Bakan Efkan Ala, Universiade'nın ardından 2019'da EYOF'un (Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali) da Palandöken ve Konaklı'da yapılacağına dikkati çerek, "Böylece Türkiye'nin genelde turizminden özelde ise kayak turizmden daha fazla pay alması için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü bu güzellik dünyanın herhangi bir yerinde değil, hiçbir yerinde yok. Havalimanından indiğinizde 10 dakikada pistlerdesiniz. Bu büyük bir konfordur. Erzurum'a gelen turistlere en iyi şekilde yardımcı olmanın yollarını arıyoruz. Bu alanı sektör haline dönüştüreceğiz. Hem Türkiye hem Erzurum'umuz kazanacak ve insanlarımız güzel bir kış tatili yapacak" diye konuştu.

4/ 11