Bakü'deki kanser hastası ambulans uçakla İstanbul'a getirildi
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yaşayan, özefagus kanseri teşhisi konulan Türk vatandaşı Telat Vargün, tedavi için ambulans uçakla İstanbul'a getirildi.
![Bakü'deki kanser hastası ambulans uçakla İstanbul'a getirildi - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw600h338q95gc/files/2020/6/8/5514909/5514909_0.jpg)
Azerbaycan'da özefagus kanseri teşhisi konulan 51 yaşındaki Telat Vargün, Türkiye'de tedavi olma isteği üzerine Azerbaycan başkenti Bakü'den İstanbul'a getirildi.
![Bakü'deki kanser hastası ambulans uçakla İstanbul'a getirildi - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw600h338q95gc/files/2020/6/8/5514909/5514909_1.jpg)
Vargün, saat 19.30 sıralarında TC-RSB kuyruk numaralı ambulans uçakla İstanbul Genel Havacılık Terminaline indi.
![Bakü'deki kanser hastası ambulans uçakla İstanbul'a getirildi - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw600h287q95gc/files/2020/6/8/5514909/5514909_2.jpg)
Uçağın apronda park etmesinin ardından uçak altına giden ambulansa binen Telat Vargün kısa bir süre ambulans içinde bekledikten sonra Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
![Bakü'deki kanser hastası ambulans uçakla İstanbul'a getirildi - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw600h338q95gc/files/2020/6/8/5514909/5514909_3.jpg)