Bankaların bayram kredi paketleri

Yaklaşan bayramla birlikte bankalar farklı bayram kredisi paketleri hazırladı...

Bankaların bayram kredi paketleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ''bayram kredisi'' adı altında kampanyalarına ağırlık veren bankalar, tüketiciye birbirinden cazip ödeme imkanları sunuyor.

Kredi kampanyalarını artıran ve çeşitlendiren bankalar, ''bayrama özel'' müşterilerine kredi vermek için adeta birbirleriyle yarışa girdi. Bankalar bayram kredi paketlerinde miktarın yanı sıra vade, faiz ve dosya masrafları için de farklı uygulamalarla dikkat çekiyor.

Bankaların bazıları borç transferi bazıları ise öteleme sunarken, bazıları uygun kredinin yanı sıra, ödemelerde de kolaylık sağlıyor. Bankaların ''bayram kredisi'' yarışında tüketicilere, faizsiz, masrafsız ve yüzde 0,41'den başlayan faiz oranlarıyla kredi alternatifleri sunuluyor.

Bazı bankaların ''bayrama özel'' başlattıkları kredi kampanyaları şöyle:

1/ 8
Bankaların bayram kredi paketleri

İŞ BANKASI GELENEKSEL BAYRAM KREDİSİ

İş Bankası Maksimum İhtiyaç Paketi sahipleri, Geleneksel bayram kredisinden 100 lira masraf indirimi ile yararlanabiliyor. 8 Eylül 2010 tarihine kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde tüm kamu ve özel sektör çalışanları, serbest meslek sahipleri ile emekliler, aylık yüzde 0,45 faiz oranı ya da peşin komisyon ödeyerek faizsiz, 5 bin liraya kadar, 10 ay vadeli bayram kredisi kullanabilecek.

Daha yüksek tutarda veya daha uzun vadelerle kredi kullanmak isteyen müşterilere ise, kampanya dönemi içinde 25 bin liraya kadar ve 24 aya varan vadelerle aylık yüzde 0,95'lik, 60 aya varan vadelerle aylık yüzde 1'lik özel faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sunuluyor.

2/ 8
Bankaların bayram kredi paketleri

VAKIFBANK GELENEKSEL BAYRAM KREDİSİ

Vakıfbank da ''Geleneksel Bayram Kredisi'' adı altında müşterilerine farklı faiz oranları ve vade seçenekleriyle kredi kullandırıyor.

Banka, 5 bin TL'ye kadar 12 aya varan vadelerle aylık yüzde 0,70, 10 bin TL'ye kadar 36 ay vadeli yüzde 0,80, 15 bin TL'ye kadar 36 ay vadeli yüzde 0,88, 20 bin TL'ye kadar 48 ay vadeli yüzde 0,90, 50 bin TL'ye kadar 60 ay vadeli yüzde 0,92'lik faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sağlıyor.

Banka kullandırdığı tüm kredi seçeneklerinden dosya ücreti olarak 131,25 TL alıyor.

3/ 8
Bankaların bayram kredi paketleri

İKİ BAYRAM ARASI ÖDEME OLMAZ

TEB, Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç kredisi alan müşterilerine, ödemeye Kurban Bayramı'ndan sonra Kasım ayında başlama imkanı sunuyor.

Bayram alışverişinden okul harcamalarına, tatilden ev tadilatına kadar tüm nakit ihtiyaçlarını karşılamak için TEB'den ramazan kredisi alanlar, kredi ödemelerine Kasım ayında başlayor.

Bankanın ''İki Bayram Arasında Ödeme Olmaz'' adını verdiği kampanya çerçevesinde ihtiyaç kredisi taksitleri 3 ay erteleniyor. Böylece taksit ödemelerine Kurban Bayramı'ndan sonra başlanacağı duyuruldu. Kampanyada geçerli faiz oranının yüzde 0,99, dosya masrafının ise 49 lira olduğu kaydedildi.

4/ 8