Başakşehirde yangın

Başakşehir'de yangın

Başakşehirde yangın

Yangın ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, yangında herhangi bir can kaybının olmadığı, tiner deposunun alev almasıyla yangın kısa sürede yayıldıği belirtildi.

1/ 26
Başakşehirde yangın

Başakşehir'de bulunan bir tekstil fabrikasında saat 23.45 sıralarında yangın çıkan yaklaşık 6 saat sonra sabaha karşı 05.45 sıralarında söndürüldü. Yangın Ziya Gökalp Mahallesi 16 Cadde de bulunan TÜMSAN Sanayi Sitesi'ndeki iplik ve elyaf üreten bir fabrikada çıktı. Yangın nedeniyle olay yerine Başakşehir, Fatih, Bakırköy, Küçükçekmece, Yenibosna, Sefaköy, Esenler, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Zeytinburnu, Sarıyer, Şişli ve Kağıthane ilçelerinden itfaiye ekibi sevk edildi. Birçok ilçeden görülen yangın rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüyerek tüm fabrikayı kapladı. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri de fabrikaya çıkan yolları yaya ve araç trafiğine kapattı. Sitede dükkanı olan iş yeri sahipleri de olay yerine geldi. Sabah saatlerinde söndürülen yangının soğutma çalışmalrı devam ederken, iş makineleriyle enkaz kaldırılma çalışmalarına başlandı.

2/ 26
Başakşehirde yangın

BENZİN İSTASYONUNA TEHLİKESİ

İtfaiye ekipleri alevlerin fabrikanın yaklaşık 100 metre ötesinde bulunan bir akaryakıt istasyonuna ve diğer iş yerlerine sıçramaması için yoğun uğraş verdi. Yangın ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, yangında herhangi bir can kaybının olmadığı, tiner deposunun alev almasıyla yangın kısa sürede yayıldığı belirtildi.

3/ 26
Başakşehirde yangın

Açıklamaya göre ayrıca her katı 4000 m2 olan 3 katlı iplik ve elyaf fabrikasındaki yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayıldı, yangın söndürme çalışmalarına 170 personel, 65 araç ile müdahale edildi. Yangının saat 01.20 itibari ile çevre binalara sıçraması önlendi.

4/ 26