Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin seçim vaatlerini açıklıyor

Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin seçim vaatlerini açıklıyor

Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin seçim vaatlerini açıklıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin 3 Kasım seçim beyannamesini açıklıyor. Davutoğlu, kendi işini kuracak gençlere karşılıksız 50 bin TL verileceğini söyledi. Davutoğlu, asgari ücreti 1.300 liraya çıkaracaklarını açıkladı. Asgari ücret hali hazırda 1.000 TL olarak ödeniyor.

DAVUTOĞLU SALONA "DAVUTOĞLU AHMET HOCA" ŞARKISIYLA GİRDİ

Ak Parti genel başkanı AHMET DAVUTOĞLU ve eşi Sare Hanım, beyanname tanıtım toplantısı için salona "Davutoğlu Ahmet Hoca" şarkısıyla girdi.

1/ 9
Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin seçim vaatlerini açıklıyor

SALONDA "HAYDİ BİSMİLLAH" ŞARKISI ÇALDI
AK Parti, Yüksek Seçim Kurulu'nun yasak kararına rağmen, "Haydi Bismillah" şarkısından vazgeçmediği görüldü.
Davutoğlu, konuşmasını yapmak üzere kürsüye "Haydi Bismillah" şarkısıyla çıktı.


Tuğrul Türkeş, Başbakan Davutoğlu'nu beklerken salonu arkasına alarak selfie yaptı -
İşte Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları:

Sizleri sevgiyle, saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın selamı üzerinizde olsun. Konuşmamım başında son huzur ve demokrasi operasyonu başta olmak üzere tüm şehitleri saygıyla anıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ımıza saygılarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız biraz az önce Brüksel’e yola çıktı, Allah yolunu açık etsin.

Geleceğe yürüyen bu siyasi hareketin görünmez kahramanlarını, gönül değerlini bir kez daha selamlıyorum.

Bugün bir dönüm noktası, bugün bir milat, bugün ilk aşkla yeniden başlıyoruz.

Türkiye’nin en büyük siyasi kadrosu olarak omuz omuza hep beraber tüm dava arkadaşlarımızla Türk milletinin huzurundayız.

Bize böyle yoldaşlar nasip eden Allah’a ham olsun. Bu aziz kadroyla birlikte Türkiye’nin emanetine saygı duyduğumuzu bir kere daha söylüyoruz.

Büyük AK Parti ailesi olarak 1 Kasım seçimlerine doğru ilk günkü aşkla, coşkuyla gittiğimizin en büyük göstergesi bu salondaki aşktır, bu salondaki tutkudur, coşkudur. 1 Kasım seçimlerinin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Geçen hafta aday tanıtım toplantısında hatırlattığım gibi bütün partilere sesleniyorum, birbirimizi kırmayalım, üzmeyelim, 1 kasım seçimleri şimdiden hayırlı olsun.

Ak parti hareketini diğerlerinden ayıran 3 temel hareketi anlatmak istiyorum.

-AK Parti bir reform hareketidir
-AK Parti halkın içinden çıkmış bir harekettir.
-Vizyon hareketidir


Başbakan Davutoğlu'nun ilk kez 'prompter' kullandığı görüldü

2/ 9
Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin seçim vaatlerini açıklıyor

“BİZİM SÖZÜMÜZ SENETTİR. AYRICA NOTERE İHTİYACI OLMAYAN BİR SENETTİR”

7 Haziran seçimlerinden çıkan sonuçlardan her bir partimizin kendisi için çıkan dersleri aldığını düşünüyorum. Yeni dersler, Türk siyasetine yeni soluklar getirecektir.

7 Haziran’dan gerekli dersleri çıkaracağımızı söylemiştim o akşam, 3 aydır bunun üzerine çalıştık. İç muhasebeyi derinden yaptık ve gereğini hayata geçirdik.

Herkese beklentilerini sunduk, eleştirilerini dinledik. Bugünkü beyanname, milletin katılımıyla geniş bir konsensüs ile hazırlanmış bir beyannamedir. 

Yarın istiklal  harbimiz gibi Samsun’dan yola çıkacağız.


Bize göre beyan esastır, milletimiz de beyanı esas alır. Milletimiz 13 yıllık tecrübeyle yakından biliyor ki bizim sözümüz sözdür, bizim sözümüz senettir. Ayrıca notere ihtiyacı olmayan bir senettir. Bizim için asıl olan millettir.

3/ 9
Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin seçim vaatlerini açıklıyor

“KESİNLİKLE NEFRET SÖYLEMİNDEN UZAK DURACAKSINIZ”

7 Haziran seçimlerinden milletimizin verdiği temel mesaj, partilerin uzlaşma yoluna girmesidir. Biz AK Parti olarak bunu sorumluluk bilinciyle kabul ettik. Bütün parti teşkilatlarına herkese hitap edeceksiniz, kesinlikle nefret söyleminden uzak duracaksınız.

Maalesef aynı demokratik yaklaşımı muhataplarımızdan bulduğumuzu söylemek çok güç. Bütün ısrarlı gayretlerimize rağmen, muhataplarımız karşı tepkiye geçti. CHP blok siyasetini seçti. MHP hayır siyasetini takip etti. Her şeye hayır dedi. Hükümet kuralım, hayır, erken seçim hükümeti kuralım, hayır. Blok siyaseti ve hayır siyaseti milletten hak ettiği cevabı alır. HDP ise terör siyasetine kalkıştı. Biz bu siyasetlere karşı birlik siyaseti takip ettik. Blok siyasetine karşı toplumsal uzlaşma dedik, hayır siyasetine karşı milletin gereklerini düşündük.

Türkiye’de AK Partisiz siyaset olmaz, AK Parti olmadan Türkiye’nin siyasetine şekil ve düzen verilemez.

Bütün siyasi partilerin kapısını çaldık, ayrım gözetmeden konuştuk. Her şeyi paylaştık, bizim için mesele bir ülke meselesiydi. İyi niyetle bir hükümet formülü bulmaya çalıştık. Ne olursa olsun ben yokum diyenler oldu, el sıkışmadan hayır diyenler oldu. İpe un serdiler, anayasal ve uzlaşmacı siyasete katılmama tavrına girdiler.

Bizim ağzımızdan gerilim üreten tek bir söylem çıkmadı. Kimseyle gerilim yaşanmasına izin vermedik. Özellikle CHP ve MHP ile yapılan görüşmelerde tüm yolları denedik.

Görüşmelerin sonuçsuz kalması AK Parti’nin yetersizliğiyle ilgili değildir.

Anayasanın ön gördüğü ve sorumluluk verdiği bu hükümete katılma konusunda CHP ve MHP çekindiler ve geride kaldılar.

“TÜRKEŞ DIŞINDA BABA YİĞİT ÇIKMADI”

MHP’den şu anda aramızda bulunan Sayın Tuğrul Türkeş dışında, elini taşın altına koyan, bu zor günlerde ülke sorumluluğu için görev almak isteyen bir baba yiğit çıkmadı.


Davutoğlu'nun Türkeş ile ilgili sözleri salondan büyük alkış aldı

4/ 9