Başbakan Davutoğlu, koltuğunu Pelinsu'ya devretti

Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başbakanlık koltuğunu Demirlibahçe İlkokulu öğrencisi Pelinsu Topraksoy'a devretti.

Başbakan Davutoğlu, koltuğunu Pelinsu'ya devretti

İşte Davutoğlu ve çocuklar arasındaki diyologlar:

Şule...Kalkınıyor muyuz? Hadi bakalım, planlamaları yaptın mı?
Gümrüklere sahipsin, ticaret de iyi.
Gençlik ve spor bakanı pek spor giyinmemişsin ama...
Ekonomimiz iyi mi, ihracat iyi mi? ne satıyoruz? Müsteşarına sor. Bakanlar bilmiyorum demez. Böyle derse zor durumda kalırız.
İşçiler iyi mi, sendikalar iyi mi?
Avrupa Birliği nasıl işler iyi mi?

1/ 6
Başbakan Davutoğlu, koltuğunu Pelinsu'ya devretti

Davutoğlu: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bakanlar Kurulu'na başlarken biz hep bunları söyleriz.  Bugünkü gündemimiz 23 nisan çocuk bayramı. Bugün siz büyüksünüz, biz çocuk olalım. İnşallah bayram sizlerin ve bizlerin bayramı. İlk meclisi açan büyüklerimize, başta Atatürk olmak üzere minnetimizi ifade ediyoruz.  Şimdi ben yerimi yeni başbakanımıza bırakıyorum Pelin Hanım'a, lütfeder misiniz? Ceketimi ilikleyeyim önünüzde. Ben sizin talimatlarınızı yerine getiren yardımcınız olacağım. Yardımcı olabilir miyim hanım efendi? Bu koltuklar yüksek görünür ama önem vermemek lazım. Bu çiçekleri de ben size vereyim efendim.

2/ 6
Başbakan Davutoğlu, koltuğunu Pelinsu'ya devretti

Değerli bakan arkadaşlarım, bakanlar kurulu 23 nisan olağanüstü oturumunu açıyorum. Bugünkü gündemimiz 23 nisan çocuk bayramıdır. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Bütün dünya çocukları, 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum. Bütün çocuklar sevgi huzur ve barış içinde yaşasın istiyorum.

3/ 6
Başbakan Davutoğlu, koltuğunu Pelinsu'ya devretti

Orman ve su işleri bakanı:

Size bir olayı açıklayacağım. Su işleri devam ediyor. Bu çalışmada 12 etrelik piton yılan bulundu. Şunu açıklamak istiyorum. Bir baraj çalışmasında kepçe kazıyor, birden simsiyah 12 metrelik piton yılanı kaldırıyor. Yılanın kuyruğu hala toprağın içindeymiş.

Davutoğlu: Barajdan yılan da çıkıyor yani mühim bir olay.

ÇOCUK BAKAN:

"Ülkemizden elektrik sıkıntısı var. Ruslar 1954 yılında ilk nükleer santralini kurdu ama biz 2015 yılındayız daha hiçbir nükleer santralimiz yok. Bu açıdan biraz kötüyüz ülkemizde.

4/ 6