Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda bile çözüm sürecinden geri adım atmayacaklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da

Türkiye'nin ve annelerin değiştiğini, çocuklarının elinden alınmasına itiraz ederek yüreklerini ortaya koyduğunu ifade eden Erdoğan, HDP'nin ise sessiz kalmasına tepki gösterdi. 1,5 yıldır dağlardan acı haber alınmadığını ancak anneleri ağlatmak için uğraşıldığını kaydeden Erdoğan, "Ama anneler artık eski anneler değil, Türkiye eski Türkiye değil. İşte Diyarbakır'da anneler itiraz ediyor. HDP'den ses var mı? Niye ses çıkarmadılar? Hani demokrasiydi, hani özgürlük, barıştı. Annelerin evlatlarını zorla ellerinden alarak mı demokrasi olacak? Bu insanlık dışı eyleme göz yumarak, sessiz kalarak mı olacak? Dağa giderken susanlar, cenaze gelince sahtekarca feryat ederek timsah gözyaşı dökerler. HDP böyle bir şey, bunların oyununa gelmeyin. 'Biz Kürtlerin temsilcisiyiz' diyorlar, hadi canım. Benim Kürt kardeşime ne hizmet verdin onu söyleyin. Gözyaşından başka ne hizmet verdiniz?" diye konuştu.

1/ 21
Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos'ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi düzenlenen mitinge katılmak üzere Şanlıurfa'ya geldi. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte gelen Başbakan Erdoğan, 1,5 saat gecikmeli olarak Topçu Meydanı'nda yapılan mitinge katıldı. Burada toplananlara hitap eden ve AK Parti iktidarında Türkiye ve Şanlıurfa'ya yapılan hizmetleri anlatan Başbakan Erdoğan, isim vermeden cumhurbaşkanı adayları İhsanoğlu ile Demirtaş'ı eleştirdi.

2/ 21
Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da

ŞANLIURFA KARARINI VERMİŞ
Yerel seçimlerde AK Parti olarak yüzde 62 oy aldıklarını ve gördüğü kalabalığın kendisini 10 Ağustos önce de mutlu ettiğini ifade eden Erdoğan, "Buraya 9 Mart'ta geldik, unutulmaz muhteşem miting yaptık, ardından Şanlıurfa'da 30 Mart'ta sandığa gitti; sonuç yüzde 62 AK Parti. Şanlıurfa 30 büyükşehir belediyesi arasında yüzde 62 oy oranıyla Türkiye'de ikinci oldu. 81 il içinde de Şanlıurfa; Rize ve Konya'dan sonra 3'üncü oldu. Şanlıurfa bir kez daha farkını ortaya koydu, kendisinden bekleneni, yakışanı, yarışanı yaptı. Partimize, davamıza ve bu kardeşinize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde bir seçim var ve 10 Ağustos'ta tekrar sandığa gidiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'nci cumhurbaşkanını Allah'ın izniyle bu sefer sandıkta belirliyoruz. Şanlıurfa cumhurun başına kimin geleceğini şimdiden tayin etmiş. Ancak Şanlıurfa'dan sıradan bir sonuç beklemiyorum. Yine rekor bekliyorum. 81 il arasında Şanlıurfa'dan birincilik bekliyoruz. Şanlıurfa'ya bu yakışır, çalışırsak çalışırsanız Konya ve Rize'yi geçersiniz" dedi.

3/ 21
Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da

ÇATISI AKAN ADAYA OY ÇIKMAZ
Konuşmasında çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP adayı Selahattin Demirtaş'ı isim vermeden eleştiren Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Şanlıurfa'da CHP ve MHP'nin ısmarlama çatısı akan adayına zaten oy çıkmaz, ben bunu biliyorum. İnanıyorum ki Şanlıurfa'dan HDP adayına da oy çıkmayacak. Bakın biz yıllardır ne diyoruz; 'Bu HDP, Doğu ve Güneydoğu'nun CHP'si olmaya çalışıyor. Model aldıkları parti CHP. Dahası var cumhurbaşkanı adayları belirlenirken, şu anki adayı gidip CHP ile pazarlık yapıyor ve bunu kendisi itiraf etti. Ne dedi; 'eğer CHP şu anda milletvekili olan Rıza Tülmen'i aday gösterseydi CHP ile birlikte hareket edecektik' diyor. HDP'ye gönül verenler belki bunu duymamıştır, siz söyleyin. CHP ile pazarlık yaptığını söyleyin. CHP'yi, Doğu ve Güneydoğulu kardeşim çok yakından tanır. CHP demek; dikta yönetimi, inkar, ret, asimilasyon, yasak, yoksulluk, yolsuzluk, ezanı Türkçe okutmak, Kuran'ı yasaklamak, başörtülüye zulmetmek, milli ve manevi değerleri çiğnemek, Türk, Kürt, Alevi, Sünni her türlü hakları yok saymak, farklılıkları yok saymak demektir. Böyle bir CHP ile HDP ittifak arayışına giriyor. Bu nasıl iş, CHP hem HDP hem MHP ile ittifak yapıyor. HDP olmuyr, MHP ile yapıyor. Bunlarda her numara var. Sosyal medyada bunlarla ilgili güzel bir tasarım yapmışlar. Bunlarda darbecilikte, başörtüsü düşmanlığı, ulusalcılık, Esedçilik ne ararsan var. İnanın Şanlıurfa'nın Kapalı Çarşısı'nda bu kadar çeşit yok. Onun için hem Şanlıurfa'da hem Türkiye genelinde CHP'ye, MHP'ye, MHDP'ye oy verenlerin de bizi destekleyeceklerine yürekten inanıyorum. 10 Ağustos'ta seçmen sadece cumhurbaşkanı seçmeyecek, bu ilkesiz partilere de sandıkta büyük ders verecek."

4/ 21