Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da Ak Parti Genel Merkezi Binası önünde toplanan AK Partililere sesleniyor.

Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması

Başbakan Erdoğan AK Parti Genel Merkezi önünde toplanan kalabalığı selamladı. Başbakan Erdoğan'ın yanında eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'da vardı.

1/ 15
Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması

Başbakan Erdoğan, "Çok değerli kardeşlerim hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. 81 vilayeti 77 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını bu akşam bir kez daha muhabbetle kucaklıyorum selamlıyorum. Ankara’dan Ak Parti Genel Merkezi'nden 81 vilayet ile birlikte dünyanın tüm dost kardeş başkentlerini tüm şehirlerini yürekten selamlıyorum. Az önce binlerce kişinin toplandığı Üsküp Meydanı'na telekonferansla bağlandım. Onlara hitap ettim. Ciddi bir soğuk altında onlar sizin bu coşkunuzu paylaşıyorlardı. Rabbim'e bize böyle büyük bir zafer nasip ettiği için şükrediyorum. Ya Rab ne büyüksün. Dünyanın her yerinde zaferimiz için ellerini duaya açan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

2/ 15
Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması

"ONLARIN KAOS PLANI BUYDU"

Başbakan Erdoğan, "Ne dediler '25 Mart'tan sonra kaos olacak.' Bu ülkenin ulusal güvenliğine ne yazık ki müdahale ederek, Dışişleri Bakanlığını dinleyecek kadar ihanet içinde olan vatan hainlerini bu ülke tanıma fırsatı buldu, doğru. Onların kaos planı buydu" diye konuştu.

3/ 15
Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması

"BUNLARIN İNİNE GİRECEĞİZ İNİNE"

Başbakan Erdoğan, "Ne diyordum ben aylardır. Bunların inine gireceğiz inine. Şimdi zaman zaman bazı basın mensupları soruyor bu sene de balkon konuşması yapacak mısınız. Tamam da balkon konuşmasında ne bekliyorsunuz. Muhalefet liderlerine veya genel başkanlarına neden sormuyorsunuz siz de bir balkon konuşması yapacak mısınız. Bunların böyle bir derdi yok. Şimdi bunların sesi soluğu çıkmayacak. Ne diyecekler yarın söyleyeyim: Biz kazandık" dedi.

4/ 15