Başbakanla konuşmak isterken gözaltına alındı!

Başbakan Erdoğan’la konuşmak isteyen Tersane İşçileri Birliği Derneği Başkanı Zeynel Nihadioğlu böyle gözaltına alındı.

Başbakanla konuşmak isterken gözaltına alındı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la konuşmak isteyen Tersane İşçileri Birliği Derneği (TİB-DER) Başkanı Zeynel Nihadioğlu ile Başkan Yardımcısı Zeynel Kızılaslan karga tulumba gözaltına alındı. Kaldırımda yürürken önleri polis tarafından kesilen Zeynel Nihadioğlu ile Zeynel Kızılaslan, güvenlik gerekçesiyle emniyete götürüldü.

1/ 10
Başbakanla konuşmak isterken gözaltına alındı!

Çalıştığı Betesan Tersanesi’nden 53 gün önce çıkarılan Tersane İşçileri Birliği Derneği (TİB-DER) Başkan Yardımcısı Zeynel Kızılaslan, işten çıkarılmasının kanunsuz olduğunu öne sürerek işe iade davası açtı. Tersanenin hemen karşısında oluşturduğu standa "Ölmek var, dönmek yok" , "Betesan şaşırma, sabrımızı şaşırma", "İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız" ve "Betesan’da direniş kazanacak" dövizleri asan Zeynel Kızılaslan’a dernek üyeleri de direnişinde destek verdi.

2/ 10
Başbakanla konuşmak isterken gözaltına alındı!

Tersane İşçileri Birliği Derneği Başkanı Zeynel Nihadioğlu, Başkan Yardımcısı Zeynel Karaaslan, dernek üyeleri Yılmaz Kara ile Abdullah Lif, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Tuzla Tersanesi programını öğrenerek sorunlarını anlatmak istedi. Recep Tayyip Erdoğan’ın geçiş güzergahında bulunan standın önü İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adeta ablukaya alındı. Başbakan Erdoğan’ı taşıyan konvoy standın önünden geçip Anadolu Tersanesi’ne ulaşırken, Zeynel Nihadioğlu polislerin kamuflaj görevini iyi yaptığını, Başbakan Erdoğan’a ulaşmalarını engellediğini öne sürdü.

3/ 10
Başbakanla konuşmak isterken gözaltına alındı!

Daha sonra Nihadioğlu ile Kızılaslan, standdan ayrılarak Başbakan Erdoğan’ın programının olduğu tersaneye doğru yürümeye başladı. Bunun üzerine polisler minibüsle Nihadioğlu ile Kızılaslan’ın önünü kesti. Nihadioğlu ile Kızılaslan’a kimlik soran polis, "Başbakan ile görüşmeye gidiyoruz" yanıtını alınca zor kullandı.

4/ 10