Baykal soruları denizden yanıtladı

CHP'nin en önemli isimlerinden biri olan Deniz Baykal, soruları denizden yanıtladı.

Baykal soruları denizden yanıtladı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ramazan Bayramı'nı geçirdiği Antalya'da denize girdi.

SORULARI DENİZDEN YANITLADI

Kıyıdan bir hayli uzaklaşan Deniz Baykal, kendisini tekne ile takip eden gazetecilerin sorularını denizde yanıtladı.

1/ 5
Baykal soruları denizden yanıtladı

"BİR AN ÖNCE HÜKÜMET KURMAK LAZIM"

Bir an önce hükümetin kurulmasını isteyen Baykal, seçimin ardından 40 gün geçtiğini hatırlatarak, "Artık bunu uzatmamak lazım, yeni bir seçimdense ülkenin sorunlarını göğüsleyebilecek ciddi bir hükümeti bir an önce kurmak lazım. Herkesin sorumlulukları üstlenmesi gerekir. Türkiye'yi bir an önce istikrara kavuşturmak lazım" diye konuştu.

2/ 5
Baykal soruları denizden yanıtladı

LİDERLERİN ARASINDA GERGİNLİK YOK

Koalisyon konusunda liderler arasında gerginlik olmadığını, sadece uyum arayışı bulunduğunu ifade eden Baykal, "Uyum arayışı pek ilerlemiyor, bir an önce netleştirmek lazım. Herkes koalisyon dışında çözümlere yönelik arayışlar içinde gibi gözüküyor. Yoksa hızla gider, hızla gitmemesi için hiçbir neden yok" dedi.

3/ 5
Baykal soruları denizden yanıtladı

İmkan bulduğu sürece denize girdiğini belirten Deniz Baykal, uzun süre kulaç atmanın sağlık açısından yararlı olduğunu, insanı formda tuttuğunu, iki gündür ortalama bin 700 kulaç attığını anlattı.

DENİZİN HAKKINI VERMEK LAZIM

Baykal, "Bugün bin 500'ün üzerinde kulaç atmayı düşünüyorum. Deniz ile barışmak lazım, bu denizi kastediyorum. Denizi sevmek lazım, denizin hakkını vermek lazım"diye konuştu.

4/ 5