Bayrak yakmakla suçlanan kişi konuştu

Kütahya Tavşanlı'da, inşaatta Türk Bayrağı yakıldığı iddiasının duyulmasıyla birlikte gerginlik yaşandı.

Bayrak yakmakla suçlanan kişi konuştu

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi, inşaatta ’bayrak yakıldığı’ iddiası üzerine olaylı gece geçirdi.Yaklaşık 7 saat süren olaylarda Tavşanlı Polis Merkezi Amirliği önünde toplanan kalabalık biber gazı sıkıp, copla dağıtılırken, bayrak yakmakla suçlanan 3 işçinin ilçeden gönderilmesiyle yaşam normale döndü. Suçlanan işçi "Bayrağı ben astım ne diye yakayım' dedi

1/ 28
Bayrak yakmakla suçlanan kişi konuştu

Dağçeşme Mahallesi’deki TOKİ konutları inşaatında çalışan bir grup işçi, akşamsaatlerinde inşaatta yanmış bir Türk Bayrağı buldu. İşçiler, bayrağı Doğu ilerinden gelen 3 işçinin yakmış olabileceği iddiasında bulundu. Durumun polise bildirilmesinin ardından 3 işçi şüpheli olarak gözaltına alındı. Tavşanlı Polis Merkezi Amirliği’ne götürülen işçilerin suçlamaları kabul etmediği ve inşaatta asılı olan Türk Bayrağı’nın kaynak çalışması yapılırken sıçrayan kıvılcımla alev aldığını öne sürdükleri öğrenildi.

2/ 28
Bayrak yakmakla suçlanan kişi konuştu

Bayrak yakıldığını duyan ilçe sakinlerinden bazıları TOKİ konutların bulunduğu yeregitti. TOKİ konutlarına Türk bayrakları asan yaklaşık 500 kişi daha sonra Tavşanlı Polis Merkezi Amirliği önüne geldi. Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu da Polis Merkezi Amirliği önüne gelerek kalabalığa dağılmaları konusunda uyarıda bulundu. Kalabalığın dağılmamakta direnmesi üzerine Kütahya’dan takviye çevik kuvvet ekibi ilçeye sevk edildi. Takviye ekipler, Tavşanlı Polis Merkezi Amirliği çevresinde güvenlik önlemi aldı.

3/ 28
Bayrak yakmakla suçlanan kişi konuştu

POLİS MÜDAHALE ETTİ

3 işçinin bulunduğu Polis Merkezi Amirliği önünde toplanan kalabalığa, polis biber gazıyla müdahalede bulundu. Kalabalıktan da polislere şişe ve taş atıldı. Yaşanan olaylarda hafif şekilde yaralandığı belirtilen bir polis memuru için gelen 112 ambulansını kalabalık, ’Gözaltındaki işçileri kaçıracaklar’ diye Polis Merkezi Amirliği’ne yaklaştırmadı.

4/ 28