BDP ve AK Partililer arasında kavga!

BATMAN'ın Beşiri İlçesi'ne bağlı İkiköprü Beldesi'nde, AK Parti ve BDP'liler arasında çıkan taşlı-sopalı kavgada, 10 kişi yaralandı.

BDP ve AK Partililer arasında kavga!

Beşiri İlçesi'ne bağlı İkiköprü Beldesi'nde seçim büroları birbirine çok yakın olan AK Parti ve BDP'liler arasında, park konusunda kavga çıktı. Beşiri İlçesi'ne 3 kilometre uzaklıkta bulunan ve 3 bin nüfuslu beldede çıkan kavga için her iki parti yönetcileri bir birini suçlarken jandarma ekipleri, olayın büyümemesi için beldede sıkı güvenlik önlemi aldı. (DHA)

1/ 9
BDP ve AK Partililer arasında kavga!

İddiaya göre, öğle saatlerinde daha önce AK Partili olan ancak BDP'ye geçen Mehmet Şirin Siyahtaş'ın, minibüsünü AK Parti seçim bürosuna yakın yerde park etmesi ile başlayan, taşlı-sopalı kavgada 2 partiden 10 kişi yaralandı. Olaydan sonra jandarma ekipleri, beldede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayda 72 ED 141 plakalı minibüs ve 72 EL 379 ile 72 AR 568 plakalı özel araçlar hasar gördü.

2/ 9
BDP ve AK Partililer arasında kavga!

AK Parti seçim bürosu yakınlarına minibüsünü park ettiği sırada AK Partili iki kişinin saldırısına uğradığını belirten minibüs sürücüsü Mehmet Şirin Siyahtaş, "Bir anda iki kişi yolumu kesti. Daha önce AK Parti'deydim. BDP'ye geçiş yaptım diye bunu hazmedemediler. Üzerime yürüdükleri anda olaylar patlak verdi" dedi.

3/ 9
BDP ve AK Partililer arasında kavga!

AK Parti İkiköprü Belediye Başkan adayı Ali Kıyanç'ın oğlu Menaf Kıyanç, beldede silah seslerinin duyulması üzerine seçim bürosuna geldiğini, bu sırada 20-30 kişilik bir grubun taşlarla seçim bürolarına saldırdığını söyledi. Kıyanç, saldırıda Ekrem, Ramazan, Cemalettin, Hüsnü, Nazım, Muharrem ve Musa Kıyanç'ın yaralandığını anlatırken şöyle dedi:

4/ 9