Beştepe'deki yeni Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi

Beştepe'deki yeni Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi ilk kez görüntülendi. Makam odasında buhur tütsüsü

Beştepe'deki yeni Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana binasını ilk kez basına gezdiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, buhur tütsüsünün yandığı resmi makam odasının yanındaki özel kütüphaneli küçük odasını ‘huzur bulduğum alan’ olarak niteledi.

Kaynak: www.gazetevatan.com
 

1/ 18
Beştepe'deki yeni Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin makam odalarının olduğu ana binası dün basına gezdirildi. Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş’ın refakatiyle yapılan ikinci basın turunda Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine bir sürpriz yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhabirleri makam odasında konuk etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin Kuzey ve Güney Binalarının ardından dün de makam odalarının olduğu ana binayı gezdik.

2/ 18
Beştepe'deki yeni Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi

Cumhurbaşkanlığı makamının da yer aldığı ana binada 3 bodrum, zemin ve 4 kat bulunuyor. Ana binada 56 ofis, 20 toplantı odası ve 3 koruma odasının da bulunduğu toplam 126 oda var. İkinci katta Cumhurbaşkanlığı makamı ve ofisleri, heyet kabul salonu, MGK salonu ve Genel Sekreterlik makamı bulunuyor.


MGK salonu karşımıza çıkınca bir sürprizle karşılaşıyoruz. Salona girmek için ismimizi bir deftere yazdırıp imza atmamız gerekiyormuş. İmzamızı atıp salona giriyoruz. Girişte de bir boy aynası çıkıyor karşımıza salon kapısının önündeki küçük holde. Biz çıkınca koruma görevlilerinin salonu kilitliyor.
 

3/ 18
Beştepe'deki yeni Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi

İkinci katta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam odasının ofis odalarını geziyoruz. Makam koridorunun girişinde 3 kadın polisin beklediğini görüyoruz. Sonra makam odasına alınarak bir sürpriz yapılıyor Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine. Erdoğan muhabirlerle tek tek tokalaşıyor. Odaya girince makam odası değil de büyük bir salon izlenimi ediniyorum. Bir de tütsünün yandığını görüyoruz.

4/ 18