Binali Yıldırım'dan şaşırtan hareket

Binali Yıldırım'dan şaşırtan hareket

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, “Kongremiz, bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşti” dedi.  Yıldırım'ın AK Parti Genel Merkezi protokol kapısı yerine normal kapıdan giriş yapması ise herkesi şaşırttı.

1/ 11
Binali Yıldırım'dan şaşırtan hareket

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK),Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırımbaşkanlığında toplandı. Yıldırım, partiye gelişindegazetecilerin sorularını cevapladı. AK Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirildiğine dikkati çeken Yıldırım, MKYK toplantısının gerçekleştirileceğini, MKYK üyelerinin birbiriyle tanışacağını ve genel değerlendirmelerin yapılacağını ifade etti.

2/ 11
Binali Yıldırım'dan şaşırtan hareket

BİNALİ YILDIRIM GAZETECİLERİ ŞAŞIRTTI

Bu arada Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Merkezi protokol kapısı yerine normal kapıdan giriş yapması gazetecilerin dikkatini çekti. “Bu kapıdan giriş yapmanız bir mesaj mı?” sorusuna şaşıran Binali Yıldırım, “Ne gibi? Sizleri görmek için buradan geldim” şeklinde konuştu. Yıldırım’a dün görevi devreden Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti genel merkezine gelişinde protokol kapsını kullandığı öğrenildi. Protokol kapısından giriş yapmasını bekleyen gazeteciler, Yıldırım normal kapıdan genel merkeze girince hazırlıksız yakalandı.

3/ 11
Binali Yıldırım'dan şaşırtan hareket

AK Parti Kurucu Üyesi ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ise, partiye gelişinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Kuzu, AK Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin iyi geçtiğini belirterek, Davutoğlu’nun konuşmasının AK Parti’nin kuruluş ilkelerine yaraşır bir konuşma olduğunu ifade etti. Yıldırım’ın terörle mücadeledeki kararlılığa yaptığı vurguyu hatırlatan Kuzu, dış politika,Avrupa Birliği ve Başkanlık Sistemi konusunu ele aldığını ifade etti. Başkanlık Sistemi konusunu kendisinin önemsediğine dikkati çeken Kuzu, “Bundan sonra bu alanda biraz daha somut adımlar atılabilir, bu nasıl olur, ne zaman olur, onu çok bilemiyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

4/ 11