Bingöl'de şehit sayısı yükseldi

Bingöl'de şehit sayısı yükseldi

Bingöl'ün Genç İlçesinde dün gece PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü traktörün polisin zırhlı aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu 2 polis şehit oldu, 5'i polis 19 kişi yaralandı.

1/ 11
Bingöl'de şehit sayısı yükseldi

PKK'lı teröristlerin, bomba yüklü traktörü patlatmadan önce Kaymakam konutuna roketatar ile saldırıp konuta girmek istedikleri, burada çıkan çatışmadan sonra bomba yüklü traktörün patlatıldığı ortaya çıktı. Patlamada Kültür Merkezi, Anadolu Lisesi, İnönü Ortaokulu ve birçok ev ve işyeri hasar gördü.

2/ 11
Bingöl'de şehit sayısı yükseldi

PKK'lı teröristler ilçenin Cumhuriyet Caddesi üzerine park ettikleri bomba yüklü traktörü, dün saat 22.30 sıralarında zırhlı polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Kulakları sağır eden patlamada, Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı polis memuru Murat Yıldırım olay yerinde şehit oldu, 6'sı polis 20 kişi de yaralandı. Patlamada, çevredeki birçok ev ve işyerinde de hasar meydana geldi.

3/ 11
Bingöl'de şehit sayısı yükseldi

Patlamanın ardından bölgeye güvenlik güçleriyle çok sayıda ambulans sevk edildi. Genç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, buradaki ilk müdahalelerinin ardından Bingöl'e sevk edildi. Yaralı polislerden sağlık durumu ağır olan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı polis Murat Yıldırım da bu sabah tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu. 5'i polis 19 yaralının tedavileri ise sürüyor.

4/ 11