Bir zamanlar tekne turu yapılıyordu! Köyün eski halinden eser kalmadı
Elazığ'da bir zamanlar tekne turlarının yapıldığı Murat Nehri'ne sıfır konumda bulunan Aşağı İçme köyünü kuraklık vurdu. Baraj suyunun 250 metre çekilmesi ile köy kuraklığın ortasında kaldı.
![Bir zamanlar tekne turu yapılıyordu! Köyün eski halinden eser kalmadı - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2022/09/26/aw721296-01-9d4j.jpg)
Elazığ’da bahar ve kış aylarında yeterli kar ve yağmur yağmazken, Keban Baraj Gölü havzasında yer alan Murat Nehri'ne sıfır konumda bulunan Aşağı İçme köyünde baraj suyu 250 metre çekildi.
![Bir zamanlar tekne turu yapılıyordu! Köyün eski halinden eser kalmadı - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2022/09/26/aw721296-02-2Gif.jpg)
Artık suya sıfır konumunda bulunmayan köy, eski güzelliğini de kaybetti.
![Bir zamanlar tekne turu yapılıyordu! Köyün eski halinden eser kalmadı - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2022/09/26/aw721296-03-t8h4.jpg)
2 sene önce tekne turlarının yapıldığı, turistlerin akın ettiği ve güzelliği ile herkesi etkileyen köy, kuraklıkla boğuşmaya başladı.
![Bir zamanlar tekne turu yapılıyordu! Köyün eski halinden eser kalmadı - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2022/09/26/aw721296-04-V4Xf.jpg)
Köyün 2 yıl önceki ve şu anki görüntüleri ise görenlerin içini sızlattı.