Biraz zor oldu ama

Biraz zor oldu ama

RİZELİ 3 arkadaş, hurma ağacının gövdesine 6 metrekarelik ev yaptı. Zeminden 8 metre yüksekte inşa edilen, elektrik hattı çekildikten sonra televizyon ile elektrikli ocak konulan ev, artan ilgi nedeniyle geceliği 20 TL'den kiralanmasına karar verildi.

1/ 11
Biraz zor oldu ama

Rize’de sıra dışı yapılara yenisi daha eklendi. Muradiye Beldesi Yeşiltepe Mahallesi'nde oturan 37 yaşındaki Mustafa Mert ile 36 yaşındaki İbrahim ve 20 yaşındaki Doğan Kazdal, kahve bulunmayan köyde sohbet edecekleri bir yer yapmaya karar verdi. Bunun için köydeki bir hurma ağacını gözlerine kestiren 3 arkadaş, ağaç gövdesine 6 metrekare genişliğinde ev yaptı. Merdivenle çıkılan ve zeminden 8 metre yukarıda bulanan eve elektrik bağlandı, çatısına uydu anteni yerleştirildi, televizyon ve elektrikli ocak konuldu. Evi bir süreden bu yana kullanan 3 arkadaş, boş vakitlerini geçirdikleri eve ilgi artınca 'Kiralık' yazısı astı.

2/ 11
Biraz zor oldu ama

"BİRAZ ZOR OLDU AMA"

Mustafa Mert, azalan nüfus nedeniyle köyde kahve, vakit geçirebilecek sosyal bir alan olmadığını, bu nedenle arayışa girdiklerini anlattı. Mert, "Bir ev yapıp, burada buluşup vakit geçirmeyi düşündük. Bir ağacın üzerine yapmaya karar verdik, dut ağacının gövdesini seçtik. Biraz zor oldu ama evi yaptık. Arkadaşlarla ve köyden bize katılanlarla oturup sohbet ediyoruz" dedi.

3/ 11
Biraz zor oldu ama

RÜZGARDA SALLANIYOR AMA TEHLİKESİ YOK!

İbrahim Kazdal ise, ağaç gövdesine ev yapmanın bu kadar zor olacağını tahmin etmediklerini belirterek, şöyle konuştu:

4/ 11