Bodrum tatilci akınına uğradı !

Bodrum tatilci akınına uğradı !

Bodrum, 9 günlük bayram tatilini fırsat bilenlerin akınına uğradı. Bayramda 1.5 milyon tatilcinin beklendiği Bodrum’da güvenlik tedbirleri de üst düzeye çıkartılırken, ilçe girişinde yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

1/ 11
Bodrum tatilci akınına uğradı !

Hafta sonun bayram tatiliyle birleşmesini fırsat bilenler, 1 Temmuz Cuma günü mesai bitiminden itibaren yollara düştü. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden tatil beldelerine gidenler, turizm sezonuna kötü başlayan turistik ilçelere hareketlilik getirdi. Bunların başında ise her zamanki gibi başı çeken Bodrum oldu.

2/ 11
Bodrum tatilci akınına uğradı !

Bayram öncesinde tatilciler, akın akın Bodrum’a gelmeyi sürdürüyor. İlçeye son iki gün içinde gelenlerin sayısında yüzde 70 oranında bir artış olurken, yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle Bodrum- Milas karayolu ile Bodrum girişinde Yokuşbaşı Mevkisi’nde kilometrelerce kuyruk oluştu.

3/ 11
Bodrum tatilci akınına uğradı !

Milas Bodrum Havalimanı’na iki günde yaklaşık 25 bin yerli turist gelirken Ramazan Bayramı süresince 145 ek uçak seferi konuldu. Muğla Valiliği yaşanan yoğunluğu dikkate alarak, güevinlik önlemlerini üst düzeye çıkardı.

4/ 11