Boğaziçi Köprüsü’nde tuzak

Boğaziçi Köprüsü’nde sabaha karşı bir kaza meydana geldi.

Boğaziçi Köprüsü’nde tuzak

Hiçbir uyarı levhasının bulunmadığı yola sabaha karşı hızla giren bir otomobil uçarak bariyerlere saplandı ve motoru karşı yola düştü. Mucize eseri ölen olmadı.

1/ 9
Boğaziçi Köprüsü’nde tuzak

BOĞAZİÇİ Köprüsü’nde saat 04.00’e kadar süren yol çalışmasının ardından, kazılan asfaltın üzeri, trafiği aksatmamak için yerden kısa bir eğimle 10 santim yükselen sac levha ile örtüldü. Faruk Uyanık, uyarı işareti olmadığı için fark etmediği sac levhanın üzerinden 34 TY 0751 plakalı otomobili ile geçti.

2/ 9
Boğaziçi Köprüsü’nde tuzak

Kontrolden çıkarak havalanan ve burun üstü bariyerlerin üzerine düşen otomobilin motoru yerinden fırlayıp, 30 metre uzakta karşı şeride düştü.

3/ 9
Boğaziçi Köprüsü’nde tuzak

Hafif yaralı kurtuldu

Faruk Uyanık’nın yanında oturan arkadaşı Gökhan Karal (19) hafif yaralandı. Karal, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Kullanılmayacak şekilde hasar gören otomobil itfaiyenin bariyerleri kesmesinin ardından çekiciyle kaldırıldı. Kazayı gören diğer sürücüler Faruk Uyanık’ın hızlı olduğunu ileri sürdü. Faruk Uyanık gözaltına alındı. Kaza yüzünden Boğaziçi Köprüsü’nde uzun araç kuyruğu oluştu.

4/ 9