Boluda korkunç kaza

Bolu’nun Yeniçağa ilçesi yakınlarında aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkan otomobil takla attı.

Boluda korkunç kaza

Bolu'nun Yeniçağa ilçesi yakınlarında aşırı hız nedeniyle meydana gelen trafik kazasında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Ahmet Hızal ve Prof. Dr. Asuman Efe ile İGDAŞ eski genel müdürü Prof. Dr. Necdet Aral yaşamını yitirdi.

1/ 5
Boluda korkunç kaza

İGDAŞ’da daha önce genel müdürlük yapan, Besa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı 61 yaşındaki Prof. Necdet Aral, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Başkanı 64 yaşındaki Prof. Dr. Ahmet Hızal ve aynı üniversitede öğretim üyesi 55 yaşındaki Prof. Dr. Asuman Efe, öğleden sonra Bartın Üniversitesi’ndeki “Küre Dağları Milli Park Alanı”nda Loç Vadisi’ne kurulması istenen Hidroelektrik Santrali ile ilgili açılan davada ‘bilirkişi’ olarak görev yapacakları için İstanbul’dan Kastamonu’ya hareket etti.

2/ 5
Boluda korkunç kaza

34 TM 0026 plakalı otomobili kullanan Prof. Dr. Ahmet Hızal, TEM’in Yeniçağa çıkışına 2 kilometre kala ilk belirlemelere göre aşırı hız nedeniyle direksiyon kontrolünü yitirdi.

Bacaya düştü
Yolda savrulan otomobil bariyerler de bulunmadığı için, sağ taraftaki yamaca yöneldi. Su kanalındaki 3 metre genişliğinde ve 5 metre derinlikteki tahliye bacasına hızla çarpan otomobil, ardından yola savruldu ve metrelerce sürüklendikten sonra durabildi.

3/ 5
Boluda korkunç kaza

Araçta bulunan Prof. Dr. Asuman Efe, otomobilin çarpması sırasında su kanalındaki tahliye bacasına düşerek, Prof. Dr. Necdet Aral ile Prof. Dr. Ahmet Hızal da motoru ve bazı parçaları etrafa saçılan ve hurdaya dönen otomobilde ezilerek can verdi.
Kaza nedeniyle TEM’in Ankara yönünde trafik tek şeritten verilirken, olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı incelemede bulundu. Profesörlerden ikisinin cesedi demir yığınına dönen otomobilin enkazından itfaiye tarafından çıkarıldı.

Su tahliye bacasına düşen Prof. Dr. Asuman Efe’nin cesedi de yolun altından geçen su kanalına giren itfaiye erleri tarafından alındı. Cesetler savcının incelemesinden sonra Gerede Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

4/ 5