Borsayı bastı, tüccarı tokatladı !

EZO Başkanı Hüseyin Ünal, 40 çiftçiyle birlikte Ticaret Borsası’nı bastı..

Borsayı bastı, tüccarı tokatladı !

EZO Başkanı Hüseyin Ünal, bu sabah yanına 40’a yakın çiftçiyi alarak Gündoğdu Mahallesi’ndeki Eskişehir Ticaret Borsası’na gitti. Ünal ve beraberindekiler borsada tüccarların katıldığı açık artırma salonuna girdi.

1/ 7
Borsayı bastı, tüccarı tokatladı !

FABRİKALARIN YAKAKALIĞINI YAPIYORSUNUZ
Bir süre arpanın açık artırma ile satışını izleyen oda başkanı Hüseyin Ünal daha sonra mikrofonu eline alarak açık artırmaya katılan tüccarlara hitaben, “İçinizde şeytan şeytan gülenleri görüyorum. Bu millet bunun hesabını size verecek. Arpanın en düşük taban fiyatı 33 kuruş, en yüksek ise 37.5 kuruş. Bunu nasıl Allah’tan korkmadan 32 kuruştan satarsınız? Sizde hiç vicdan, merhamet yok mu? Vicdanında hakkı görmeyen kişi, insan olsa da hayvan sayılır. Siz hayvan mısınız? Yazık değil mi bu millete? 3-5 tane fabrikanın yalakalığını yapacağız diye burada çiftçiyi mağdur duruma düşürüyorsunuz. Bu çiftçileri siz ayakta tutacaksınız” dedi.

2/ 7
Borsayı bastı, tüccarı tokatladı !

TOKAT ATTI
Oda başkanı Ünal’ın sözlerine tüccarlardan Halil İbrahim Yıldrım tepki gösterdi. Yıldırım yerinden kalkarak yanına geldiği EZO Başkanı Ünal ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında oda başkanı Ünal, herkesin gözü önünde Yıldırım’a tokat attı.

3/ 7
Borsayı bastı, tüccarı tokatladı !

Ünal’ın tokat atmasının ardından salon bir anda karıştı. Yıldırım’ın yakınları oda başkanı Ünal’ın üzerine yürüdü. EZO Başkanı Hüseyin Ünal ile birlikte gelen çiftçiler ise açık artırma salonunda bulunan kovalardaki arpaları tüccarların üzerlerine fırlattı.

4/ 7