Bot ters döndü, 2 kişi öldü !

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde denize açılan 5 kişi, botun ters dönmesiyle zor anlar yaşadı..

Bot ters döndü, 2 kişi öldü !

Bolu'dan, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne gelen 6 arkadaş, Mevrealtı Mevkii'nde denize girdi. 6 arkadaş, bir süre yüzdükten sonra yanlarında getirdikleri botla denizde açıldı. 22 yaşındaki Kaan Kayalı kıyıda dururken, 17 yaşındaki Erhan Özçelik, 18 yaşındaki Emrah Çelen ile Ramazan Çetin, 19 yaşındaki Bilal Bayram ve 21 yaşındaki Mehmet Köse, botla açıldı.

1/ 10
Bot ters döndü, 2 kişi öldü !

5 arkadaş kıyıdan açıldıktan sonra rüzgar ve dalgaların etkisiyle şişme bot ters döndü. Emrah Çelen ve Ramazan Çetin boğulurken, 3 kişi bota tutunarak hayatta kaldı. 3 arkadaş boğulan arkadaşlarını kıyıya çıkararak, kıyıdakilerin yardımı ile suni teneffüs ve kalp masajı yaptı. Ancak tüm çabalara rağmen 2 arkadaş kurtarılamadı. Boğulmak kurtulan 3 kişi arkadaşlarının cesetlerine sarıldı.

2/ 10
Bot ters döndü, 2 kişi öldü !

Bu arada, arkadaşları botla açıldığı sırada denize girerek yüzen Kaan Kayalı da suda kayboldu. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botlar denizde arama çalışmalarına başladı.

3/ 10
Bot ters döndü, 2 kişi öldü !

Sahilde bulunan Metin Erben, dalgaların etkisiyle botun ters döndüğünü gördüğünü belirterek, “Bir anda bot ters döndü. İçerisindekiler denize düştüler. Kurtulanlar boğulan 2 kişiyi karaya çekti” dedi.

4/ 10