Bu kez tuvalet kağıdı attılar!

Bu kez tuvalet kağıdı attılar!

Muğla'nın Bodrum İlçesi´nde düzenlenen ''Demokratik Türkiye İçin Nasıl Bir Anayasa İstiyoruz'' konulu panel gergin anlara sahne oldu. Konuşmacılardan eski TKP genel sekreteri ve Taraf Gazetesi yazarı Nabi Yağcı´ya, Bodrum TKP üyeleri tarafından tuvalet kağıdı atıldı.

1/ 18
Bu kez tuvalet kağıdı attılar!

Bodrum Demokratik Düşünce Platformu tarafından bugün Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Demokratik Türkiye İçin Nasıl Bir Anayasa İstiyoruz'' konulu panele konuşmacı olarak eğitimci Güngör Sezgün, Türkiye Komünist Partisi eski genel sekreteri ve Taraf Gazetesi yazarı Nabi Yağcı, Siyaset Bilimi Uzmanı Prof. Dr. Levent Köker ve araştırmacı yazar Orhan Miroğlu katıldı. Paneli Platform sözcüsü Adil Ülgen, Yeşiller Partisi eski Eş Başkanı Bilge Contepe, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İlçe Başkanı İdris Danışlı, Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Algül ve yaklaşık 150 kişi izledi. Bodrum polisinin geniş güvenlik aldığı panele katılmak için gelenlere üst araması yapıldı.

2/ 18
Bu kez tuvalet kağıdı attılar!

Bodrum Demokratik Düşünce Platformu adına ilk konuşmayı yapan eğitimci Güngör Sezgün, Bodrum'da demokrasi adına partiler üstü bir oluşum yarattıklarını ve her türlü konuyu uzmanları ile tartışabildiklerini belirtti. Sezgün, ''Ülkemiz farklı partilerden olan insanların yıllardır birbirlerini anlamamalarından çok zaman kaybetti. İnsanlara çok acılar çektirildi. Şu ana kadar yapamadığımız birlikte konuşma, anlaşabilme, anlayabilmeyi ön plana çıkarmayı başardık. Kızsanız da kızmasanız da dünya değişiyor. Bu değişen dünyaya birey ve ülke olarak uyum sağlamak durumundayız'' dedi.

3/ 18
Bu kez tuvalet kağıdı attılar!

Siyaset Bilimi Uzmanı Prof. Dr. Levent Köker ise Türkiye´deki Anayasa sorununa değindi. Yapılan önemli reformlara rağmen Anayasa'nın hala çelişkili maddelerle dolu olduğunu belirten Köker, ''Anayasaları toplumlar kendileri yapar. Toplumun üzerinde otorite kurmak isteyenler var. Bunlarla anayasa yapılmaz. Türkiye şu ana kadar 1921'den bu yana doğru dürüst anayasasını kendisi yapmadı. Askeri ve sivil bürokrasiler anayasayı yaptı. 12 Eylül ruhundan çıkamamış bu anayasanın Türkiye'yi çağdaş dünyaya taşıyamayacağına inanıyorum'' dedi.

4/ 18