Bu nasıl yıkım ! dedirtti

Kağıthane'de 6 katlı boş binanın iş makineleri ile yıkımı sırasında çöken kat, yan binanın arka cephesine çarpıp, bahçesine devrildi.

Bu nasıl yıkım ! dedirtti

Binanın yatak odalarının bulunduğu cephede hasar meydana geldi. Molozlar yatak odalarına doldu. Olayın saat 10.00 sıralarında meydana gelmesi ve yatak odalarının boş olması nedeniyle, ölen ya da yaralanan olmadı.

1/ 13
Bu nasıl yıkım ! dedirtti

Zarif Sokak'ta 3 ay önce boşaltılan 6 katlı binanın yıkımı sırasında, çöken kat yan taraftaki Demirkapı Apartmanı 13/1-A bloğun arka cephesine çarpıp, bahçesine devrildi. Bu sırada yatak odalarının bulunduğu cephede maddi hasar meydana geldi. Neye uğradıklarını şaşıran bina sakinleri ilk şoktan sora kendilerini dışarıya attılar.

2/ 13
Bu nasıl yıkım ! dedirtti

Binanın zemin kattaki 4 numaralı dairesinde yaşayan Sevilay Kınay Salık gözyaşlarıyla,

"Ben Gölcük depremini de yaşadım. Arka binayı yıkıyorlardı. Evimizin içine doğru yıktılar. İnşaatı evimizin içine girdi. Nasıl yıkımsa bu? Yıkılan molozlar yatak odasına girdi, kapıya girdi. Çocuklar bu bahçede oynuyor. Bina yeni boşaltıldı. Yeniden inşaa edeceklerdi" dedi.

3/ 13
Bu nasıl yıkım ! dedirtti

"YIKIMA AŞAĞIDAN BAŞLADILAR"

Binanın 8 numaralı dairesinde yaşayan Tülay Uysal, "Yıkım olayından dolayı zaten dünden beri çok tedirgindik. Ne kadar yanlış gerçekleştiği aşikar ortadaydı. Belediye ve polise başvurduk. Bu sabah kalktığımızda kolonları aşağıdan, alt katlardan kesmeye başladılar. Nasıl oldu bilmiyorum. Bina üstümüze geldi" diye konuştu. Bu sırada yıkımdan üç dakika önce cep telefonu ile kayıt yapan kızı Oytun Uysal da "Bina üstümüze geldi. Tek söylediğim şey, 'Anne bu bina bizim üstümüze yıkılacak' dedim. Sonra anneme tek söylediğim 'Kaç' demek oldu." dedi.

4/ 13