Bugün 2 kahramanımız daha oldu: Kız çocuğunu böyle kurtardılar
Diyarbakır'da okula giderken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan 9 yaşındaki kız çocuğunu olayı gören esnaf ile otomobilini köpeklerin üzerine süren sürücü kurtardı. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
![Bugün 2 kahramanımız daha oldu: Kız çocuğunu böyle kurtardılar - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h476q95gc/storage/files/images/2024/01/16/kopeklerin-saldirdigi-cocugu-esnaf-woy0.jpg)
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde okula giderken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan 9 yaşındaki kız çocuğu Z.A.’yı, esnaf ve otomobilini köpeklerin üzerine süren sürücü kurtardı.
![Bugün 2 kahramanımız daha oldu: Kız çocuğunu böyle kurtardılar - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h554q95gc/storage/files/images/2024/01/16/kopeklerin-saldirdigi-cocugu-esnaf-1qfr.jpg)
Olay, sabah saatlerinde ilçeye bağlı Kooperatif Mahallesi’nde yaşandı. Sabah okula gitmek için evden çıkan Z.A., kavşakta başıboş köpeklerin saldırısı sonucu kaçmaya başladı.
![Bugün 2 kahramanımız daha oldu: Kız çocuğunu böyle kurtardılar - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h370q95gc/storage/files/images/2024/01/16/kopeklerin-saldirdigi-cocugu-esnaf-tigw.jpg)
Z.A.’yı gören bir esnaf köpeklerin önüne atlayıp, çocuğu korumaya aldı. Bir sürücü de otomobili köpeklerin üzerine doğru sürdü. Bunun üzerine köpekler bölgeden uzaklaştı. Z.A.’nın yara almadan kurtulduğu o anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. (DHA)
![Bugün 2 kahramanımız daha oldu: Kız çocuğunu böyle kurtardılar - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h516q95gc/storage/files/images/2024/01/16/kopeklerin-saldirdigi-cocugu-esnaf-dsrl.jpg)
<iframe frameborder="0" width="100%" height="360px" src="https://geo.dailymotion.com/player.html?video=x8rhzmj" allowfullscreen></iframe>