Bugün bu fotoğrafları paylaştılar!

PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi, twitter hesabından dikkat çekici fotoğraflar paylaştı..

Bugün bu fotoğrafları paylaştılar!

Karakolların yapımını protesto gerekçesiyle muş'ta Karlıova-Varto yolunu 2 gündür kapatan PKK'nın Gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri sosyal medyada Şırnak-Cizre ve Van'daki eylemlerinden dikkat çekici fotoğraflar yayınladı.

1/ 13
Bugün bu fotoğrafları paylaştılar!

ÖZEL HAREKAT TİMLERİ BÖLGEDE

PKK tarafından karakolların yapımını protesto gerekçesiyle 2 günden bu yana kapatılan Karlıova-Varto yolunu açmak için Sabah saatlerinde polis ve Jandarma operasyon başlattı. Göstericiler, güvenlik güçlerine taş ve sopalarla salrdırırken, asker ve polis gaz bombası ve basınçlı su karşılık verdi.

2/ 13
Bugün bu fotoğrafları paylaştılar!

Karlıova İlçesi’ne 8 kilometre uzaklıkta bulunan Kargapazarı Köyü’nden geçen Muş- Varto yolunu 2 günden bu yana trafiğe kapatan PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi’ne üye (YDGH) gruba karşı bu sabah erken saatlerinde operasyon başlatıldı.

3/ 13
Bugün bu fotoğrafları paylaştılar!

. Köylülerin de destek verdiği eylemi bitirmek ve yolu trafiğe açmak için sabah saat 05.00 sıralarında bölgede helikopterlerle çok sayıda asker ve özel harekat timleri indirildi. TOMA ve zırhlı araçlarla eylemcilere müdahale edirken basınçlı su ve gaz bombası ile gruplar dağıtılmaya çalışıldı

4/ 13