Bunu da gördük: Bozuk para getirene ekmek bedava!
İstanbul'da bir fırıncı yaşadığı bozuk para sıkıntısını çözebilmek için "bozuk para getirene ekmek bedava" kampanyası başlattı.
![Bunu da gördük: Bozuk para getirene ekmek bedava! - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/09/aw072345-01-ik6u.jpg)
Arnavutköy’de madeni para sıkıntısı yaşayan fırın işletmecisi bu problemini gidermek için ilginç bir çözüm üretti. İşyerinin camlarına 100 tane madeni para getirene 1 ekmek bedava yazıları asan esnaf ilginç yöntemi sayesinde bozuk para sıkıntısından kurtuldu.
![Bunu da gördük: Bozuk para getirene ekmek bedava! - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/09/aw072345-02-dhl3.jpg)
Arnavutköy Anadolu Mahallesi’nde bulunan bir fırın işletmecisi işyerinde müşterilere para üstü verirken ve ekmek dağıttıkları işletmelere dağıtım yapıldığı esnada küsüratlı olan ekmek fiyatından dolayı çokça kullanılan madeni parada eksiklik yaşamaya başladı.
![Bunu da gördük: Bozuk para getirene ekmek bedava! - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/09/aw072345-03-vjbs.jpg)
Yaşanan eksiklik bir süre sonra yapılan alışverişlerde problem oluşturmaya başlayınca fırın işletmecisi madeni para eksikliğini gidermek amacıyla bir çözüm üretti.
![Bunu da gördük: Bozuk para getirene ekmek bedava! - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/09/aw072345-04-fgtg.jpg)
İşyerlerinin camlarına “100 tane birlik getirene 1 ekmek bedava” yazısı yazan esnaf bu sayede bozuk para sıkıntısının bir süreliğine de olsa giderildiğini belirtirken işyeri camlarında yazıyı gören vatandaşlar ise kısa süreli şaşkınlık yaşıyor.