Büyük vurgun ! 55 kişiyi böyle dolandırdı

Adapazarı'nda kendisini borsa uzmanı olarak tanıtan kişi 55 kişiyi dolandırdı.

Büyük vurgun ! 55 kişiyi böyle dolandırdı

Adapazarı'nda kendisini borsa uzmanı olarak tanıtarak 55 kişiyi "borsada paranızı katlayacağım" diye kandırarak yaklaşık 10 milyon liralık vurgun yaptığı öne sürülen Adil D.'nin yargılanmasına başlandı. Avukat Levent Serbes, Adil D.'nin bütün mahalleyi dolandırdığını belirterek, "55 kişinin 10 milyon lira civarında dolandırıldığı bir dava söz konusu. Çok zengin olduğu iması vererek dolandırmış" dedi.

DHA

1/ 10
Büyük vurgun ! 55 kişiyi böyle dolandırdı

Adapazarı'nın Çamyolu Mahallesi'nde oturan 55 kişi, iddiaya göre 1,5 yıl önce kendisini borsa uzmanı olarak tanıtan Adil D.'ye borsada işlem yapması amacıyla 10 bin lira ile 400 bin lira arasında değişen paralar verdi. Adil D.mahalleden tanıdığı veya yakınları vasıtasıyla iletişim kurduğu kişilerin güvenini kazandı, ardından da verilen paraların yüksek miktarlarda kar elde edeceğini vaat etti. İlk kez para aldığı kişilere zamanı geldiğinde kar payı olarak bir miktar ön ödeme yapan Adil D., kısa süre içinde onlarca kişiyle ilişkiler kurdu. Adil D. paralarını aldığı kişilere ödeme yapamayınca karşılığında imzalı senet verdi.

2/ 10
Büyük vurgun ! 55 kişiyi böyle dolandırdı

Bazı kişiler daha çok kazanmak için tarlalarını satıp, altınlarını bozdurup sisteme girdi. Bir süre sonra paralarını alamayan mağdurlar, dolandırıldıklarını anladı. Dolandırıcılığın kulaktan kulağa yayılmasının ardından 55 mağdur Adil D.'den şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Adil D. adli kontrolle serbest kaldı.

3/ 10
Büyük vurgun ! 55 kişiyi böyle dolandırdı

Adil D. hakkında Sakarya 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Adil D. katılmazken, mağdurlar ve yakınları katıldı. Duruşmada ifade veren mahalleli, "Bizi resmen kandırdı. Önce damat olarak mahallemize girdi. Ardından bizimle ilişki kurup paralarımızı aldı" dedi. Yaklaşık 5 saat süren duruşma ileri tarihe ertelenirken, adliye çıkışı dolandırılan mahallelinen öfkesi vardı.

4/ 10