Bylock gözaltıları devam ediyor !

Bylock gözaltıları devam ediyor !

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin devam eden Bylock operasyonu kapsamında 57 kişi adliyeye sevk edildi. 

 

 

1/ 8
Bylock gözaltıları devam ediyor !

Manisa,Koceli ve Düzce’de Kamu çalışanları ve dernek üyelerine yönelik düzenlenen ByLock operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi.

 

2/ 8
Bylock gözaltıları devam ediyor !

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma doğrultusunda,  örgütün kriptolu mesajlaşma uygulaması "ByLock"u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 3'ü kadın 17 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye götürülüşü sırasında geniş güvenlik önlemi alındı.

 

3/ 8
Bylock gözaltıları devam ediyor !

DÜZCE’DE İKİ DERNEĞE OPERASYON  

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında FETÖ ile  bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan iki ayrı derneğin yönetim  kurulu üyesi 15 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. FETÖ'nün kriptolu mesajlaşma uygulaması "ByLock"u kullandıkları belirlenen şüphelilerin, Düzce Köylerini Zirai Bilinçlendirme Derneği ile Düzce  Mürüvet Derneğinin yönetim kurulu üyesi oldukları, dernekler aracılığıyla FETÖ'ye  kurban, burs ve himmet topladıkları kaydedildi.

 

4/ 8