Cami timi hırsızı böyle yakaladı

Cami timi hırsızı böyle yakaladı

Üsküdar'daki, bir caminin yardım sandığını defalarca yapışkanlı çubukla soyan hırsız, cemaat tarafından oluşturulan iki kişilik 'tim' tarafından suçüstü yakalandı.

1/ 6
Cami timi hırsızı böyle yakaladı

Yardım sandığındaki paraların her gün azaldığını fark eden cami imamı Hakkı Demirel, güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Kamera kayıtlarında, cemaatin farz namazlarına durmasından sonra içeriye giren bir kişinin hareketleri dikkat çekince bütün kayıtlar incelemeye alındı.

2/ 6
Cami timi hırsızı böyle yakaladı

Özellikle akşam ve yatsı namazı sırasındaki kamera kayıtları herkesi şaşkınlığa düşürdü. Bazen namaz kılma taklidi yapan, bazen de cami çevresinde dakikalarca bekleyen zanlının farz namazları sırasında yardım sandığından hırsızlık yaptığı fark edildi.

3/ 6
Cami timi hırsızı böyle yakaladı

Akıllara durgunluk veren bir yöntem kullanan zanlının, onlarca defa aynı şekilde hırsızlık yaptığı anlaşıldı. Camideki halıların altına sakladığı bir çubuğun ucuna yapıştırıcı süren Ahmet K.’nın yardım sandığındaki kağıt paraları yukarıya çekerek çaldığı anlaşıldı. Aynı yöntemi kullanarak defalarca yardım sandığının içini boşaltan Ahmet K,’nın bazen de namaz kılan vatandaşların çanta ve ceplerinden hırsızlık yaptığı görüldü.

4/ 6