Cenaze Hakkari'ye getirildi

Kobani'de İŞİD'in bombalı saldırısı sonucu yaşamını yitiren YPG militanının cenazesi bugün Hakkari'ye getirildi

Cenaze Hakkari'ye getirildi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinin karşısında bulunan Kobani ilçesinin Ebu Surra Köyü'nde, geçen salı günü IŞİD militanları tarafından PYD'ye ait bir kontrol noktasına bombalı saldırı düzenlendi.

1/ 15
Cenaze Hakkari'ye getirildi

Patlamada, 15 yaşındayken PKK'ya katılan ve 1 yıl önce Suriye'de PYD saflarına geçen Kendal Devran kod adlı Fazıl Kalapak da 3 kişiyle birlikte yaşamını yitirdi. Kalapak'ın PYD'nin askeri kanadı olan YPG'nin Kobani Eyalet sorumlusu olduğu belirtildi.

2/ 15
Cenaze Hakkari'ye getirildi

. Fazıl Kalapak'ın cenazesi, dün öğle saatlerinde Mürşitpınar Sınır Kapısı'na getirildi ve burada ailesi ile aralarında HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ve Kars Milletvekili Mülkiye Birtane'nin de bulunduğu HDP'li bir grup tarafından teslim alınarak Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

3/ 15
Cenaze Hakkari'ye getirildi

Kalapak'ın cenazesinin yapılan otopsi işleminin ardından da BDP Hakkari İl Başkanı Miraz Çallı, Meya-Der Yöneticileri ve yakınları tarafından defnedilmek üzere Hakkari'ye getirildi. Bugün sabah saatlerinde Hakkari'ye getirilen Kalapak'ın cenazesi kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Çukurca karayolundaki Çem lokantasında Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipooğlu, BDP il yöneticileri, Meya-Der Yöneticileri ve yakınları tarafından karşılandı.

4/ 15