CHP heyeti Kerkük'te

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve 5 milletvekili, IŞİD tehdidi altındaki Irak'ın Kerkük eyaletini ziyaret etti.

CHP heyeti Kerkük'te

Burada çeşitli temaslarda bulunan heyet, Telafer'den kaçarak Kerkük'deki kampa sığınan Türkmenlere 7 TIR'lık gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

1/ 18
CHP heyeti Kerkük'te

CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba,Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Amasya Milletvekili Ramis Topal, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'dan oluşan CHP Heyeti sabaha karşı uçakla Erbil Havaalanına indi.

2/ 18
CHP heyeti Kerkük'te

Burada polis eşliğinde heyet yaklaşık 2 saat süren 80 kilometrelik karayolu yolculuğunun ardından Kerkük'e geldi. Heyet, can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle bir otele gönderilmedi ve Türkmeneli Vakfı'nın Misafirhanesi'ne getirildi. Burada yaklaşık 3 saat dinlenen heyet ardından ilk olarak vakfın karşısındaki Türkmen İlkokulunu ziyaret etti. Burada CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, öğrencilerle sohbet etti ve onları öptü. Ağbaba, öğrencilerin isteği üzerine onlara yardımcı eğitim kitabı gönderme sözü verdi.

3/ 18
CHP heyeti Kerkük'te

IŞİD tehdidi altındaki Kerkük'de inceleme yapan CHP heyetini, elleri tetikte çok sayıda polis korudu. Polis eskortu halinde heyet ilk olarak Kerkük Valisi'ni ziyaret etti ve eyalet hakkında bilgiler aldı. Ardından da heyet Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi'yi ziyaret etti.Ziyaretin ardından ise kameralar karşısına geçildi.

4/ 18