Çırpınışı eşini kurtarmaya yetmedi

Başbakandan hasta karısı için yardım isteyen Mustafa Gür'ün eşi kurtarılamadı..

Çırpınışı eşini kurtarmaya yetmedi

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep ziyareti sırasında koruma bariyerinden atlayan ve heyecanlı anlar yaşanmasına neden olan 38 yaşındaki Mehmet Gür’ün, yardım için çırpındığı 33 yaşındaki eşi Seyhan Gür yaşamını yitirdi.

1/ 6
Çırpınışı eşini kurtarmaya yetmedi

Geçen pazar partisinin il kongresi ve çeşitli açılışlar için Gaziantep’te bulunan Başbakan Erdoğan’ın Sankopark’ın açılışı töreninde kürsüde konuşurken aniden bariyerlerden atlayan ancak merdivenlerde korumalar tarafından yere yatırılarak güçlükle etkisiz hale getirilen Mustafa Gür, eşinin tedavi edilmesi için dert anlatmaya çalıştığını söyledi.

2/ 6
Çırpınışı eşini kurtarmaya yetmedi

Hatay’ın Dörtyol İlçe Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalıştığını ve 8 gün önce yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçiren eşi Seyhan Gür’ün Sani Konukoğlu Tıp Merkezi’nde yoğun bakımda tutulduğunu ancak durumunun iyi olmadığını belirtip, Başbakan Erdoğan’dan eşinin Ankara ya da İstanbul’da profesörlerce muayene ve tedavisi için yardım istedi. Erdoğan da, açılış sonrası emniyet yetkililerinden eylemciyle ilgili bilgi alıp Vali Süleyman Kamçı’ya gerekli yardımın yapılması talebinde bulundu.

3/ 6
Çırpınışı eşini kurtarmaya yetmedi

Ancak, Seyhan Gür’ün tedavini yapan doktorlar, hastanın komada olması nedeniyle tıbbi müdahale yapılamadığını belirterek, “Komadan çıkmasını bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

4/ 6