Cizre'de tecavüz protestosu

Cizre'de tecavüz protestosu

Cizre'de tecavüz protestosu

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 29 yaşındaki Halit G., geçen Cumartesi günü gezdirme bahanesiyle otomobiline aldığı 8 yaşlarındaki 3 çocuktan birine tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Olayın duyulması üzerine BDP ilçe teşkilatı öncülüğünde kalabalık bir grup, protesto yürüyüşü düzenledi.

1/ 10
Cizre'de tecavüz protestosu

Cizre'de geçen Cumartesi günü 3'ü de 8 yaşında olan M.Y., M.Ş.D. ve B.K., Nur Mahallesi'nde oyun oynadıkları sırada yanlarına gelen Halit G., otomobiliyle gezdirme teklifinde bulundu. 3 çocuğu otomobiline alan Halit G., İdil İlçesi yolu üzerindeki Zere Köyü yakınlarına götürdü. M.Y. ve M.Ş.D.'ye araçta beklemelerini söyleyen Halit G., yanına aldığı babası 2 gün önce vefat eden B.K. ile uzaklaştı. İddiaya göre ıssız yerde B.K.'ye tecavüz eden Halit G., kimseye söylememesi konusunda ölümle tehdit etti ve 3 çocuğu burada bırakarak aracına binip uzaklaştı.

2/ 10
Cizre'de tecavüz protestosu

Cizre'ye yürüyerek dönmeye çalışan çocuklar, yoldan geçerken kendilerini görerek alan bir araçla Cizre İlçe merkezine geldi. B.K.'ye tecavüz eden kişinin aracının plakasını alan çocuklar polise giderek başlarından geçenleri anlattı. Bunun üzerine polis, ilçe giriş-çıkışlarını kontrol altına alarak merkezde de arama başlattı. Kısa süren aramalar sonunda Nusaybin Caddesi üzerinde, Halit G., park halindeki aracının yanında bulundu. Çocukların teşhis ettiği Halit G., polisler tarafından gözaltına alındı. Yapılan sorgusunun ardından dün akşam çıkarıldığı nöbetçi mahkemece de tutuklandı.

3/ 10
Cizre'de tecavüz protestosu

M.Y., M.Ş.D. ve B.K., doktor kontrolünden sonra yakınlarına teslim edildi. Halit G.'nin yeni evli olduğu öğrenilirken, B.K.'nin babasının Cuma günü öldüğü ortaya çıktı.

4/ 10