Çöp atanlardan bıktı, çareyi bu şekilde buldu
Bir vatandaş, evinin önüne yaptırdığı çeşmenin etrafına atılan çöplerden bıktığı için, bu duyarsız davranışa tepki göstermek amacıyla çöplerden bir stant kurdu. Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yaşanan bu olay, çevre bilincinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.
![Çöp atanlardan bıktı, çareyi bu şekilde buldu - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw1h1q95gc/storage/files/images/2024/03/06/1x1-4gaa.png)
<iframe frameborder="0" width="100%" height="360px" src="https://geo.dailymotion.com/player/xgq37.html?video=x8ty93y" allowfullscreen></iframe>
![Çöp atanlardan bıktı, çareyi bu şekilde buldu - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h564q95gc/storage/files/images/2024/03/06/aw156322-01-thly.jpg)
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde evinin önüne yaptırdığı çeşmenin etrafına atılan çöpleri toplamaktan bıkan bir vatandaş, bu duyarsızlığa ders vermek için çöplerden stant oluşturdu. Mudurnu'ya 40 çeşme yaptırdığı öğrenilen hayırsever, "Bir tane çeşmenin bana maliyeti 200 bin lira. Bu bana dokunmuyor ama buraya bir sigara izmariti atılması beni yıkıyor" dedi.
![Çöp atanlardan bıktı, çareyi bu şekilde buldu - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h564q95gc/storage/files/images/2024/03/06/aw156322-02-v8na.jpg)
Hacı Halimler köyünde yaşayan Mustafa Pekyavuz (65), yol kenarına çöp atanlara ders vermek için ilginç bir yönteme başvurdu. Mudurnu-Bolu yolu arasında 40 çeşme yaptıran hayırsever Pekyavuz, evinin önündeki çeşmeye de adeta çöp standı kurdu ve çöpleri astı. Mustafa Pekyavuz, hazırladığı standın üzerine de, "Doğaya attığınız çöpleri bir sonraki gelişinizde burada bulabilirsiniz" yazısını astı.
![Çöp atanlardan bıktı, çareyi bu şekilde buldu - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h564q95gc/storage/files/images/2024/03/06/aw156322-03-qpbu.jpg)
Mudurnu-Bolu yolu üzerinde yaptırdığı tüm çeşmelerde aynı çöp manzaralarının olduğunu belirten Pekyavuz, "Bundan sonra çeşmenin etrafına atılan çöpleri toplayıp bu standa asıyoruz. Bunu gören vatandaşlar çöp atmaz oldu. Yaz aylarında çocuk bezini dahil buraya atıyorlardı. Şuan da çöp atma işi bitti. Vatandaşlar bilinçlendi. Bir tane çeşmenin bana maliyeti 200 bin lira. Bu bana dokunmuyor ama buraya bir sigara izmariti atılması beni yıkıyor" dedi.