Darbenin önlenmesinde kilit görev yapan o isim

Darbenin önlenmesinde kilit görev yapan o isim

İzmir'de 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, İzmir'de 2'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda er olarak vatani görevini yapan Emre Ev'in darbenin önlenmesi konusunda yaptıkları, Balyoz Davası mağduru emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel 'Aşil'in Topuğu FETÖ'nün o gecesi' adlı kitabında yer aldı.

1/ 9
Darbenin önlenmesinde kilit görev yapan o isim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Marmaris'teki otelde suikast girişiminde bulunan ve ardından kaçan özel timin yakalanması için yapılan operasyona da katılan Emre Ev'e bu nedenle 'Takdir Belgesi' verildi. Terhis olduktan sonra memleketi Samsun'a gelen 22 yaşındaki Emre Ev, 'takdir belgesi' ile ödüllendirilmesinin ve darbenin önlenmesi için o gece yaptıklarının kitapta yer almasının kendisini çok gururlandırdığını söyledi.

2/ 9
Darbenin önlenmesinde kilit görev yapan o isim

İzmir'de, 2'inci Jandarma Komando Tugay Komutan Vekili Jandarma Albay Semih Okyar'ın habercisi olarak vatani görevini yapan Samsunlu Er Emre Ev'in 15 Temmuz gecesi yaptıkları, Balyoz Davası mağduru emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel 'Aşil'in Topuğu FETÖ'nün o gecesi' adlı kitabında yer aldı. Kitapta, 2'inci Jandarma Komando Tugay Komutan Vekili Jandarma Albay Semih Okyar'ın habercisi Er Emre Ev'in darbe girişimi sırasında komutanından aldığı emirleri harfiyen yerine getirerek önemli görev yaptığı anlatıldı.

3/ 9
Darbenin önlenmesinde kilit görev yapan o isim

TÜM ARAÇ VE CEPHANELİKLERİN ANAHTARLARINI TOPRAĞA GÖMMÜŞ

Kitapta Er Emre Ev'in, bazı komutanların Tugay'da toplantı yaptıklarını ve darbeden söz ettiklerini komutanı Albay Semih Okyar'a anlatttığı yer aldı. Bunun üzerine Jandarma Albay Semih Okyar'ın emri ile Emre Ev'in Tugaydaki bütün zırhlı ve diğer araçların tamamının anahtarlarını, ayrıca silahların bulunduğu cephaneliklerin anahtarlarını alıp kimsenin görmeyeceği bir şekilde toprağa gömdüğü belirtildi. Ayrıca yine komutanının emri ile tugayda bulunan yaklaşık 150 komando askeri alarak, tugay dışındaki ormanlık alana götürüp askerlerin geceyi burada geçirmelerini sağladığı anlatıldı. Kitapta, yaşanan bu gelişmelerin ardından darbeci komutanların tugaydan kaçtıkları kaydedildi.

4/ 9