Deniz Baykalın Karadeniz turu

Deniz Baykalın Karadeniz turu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Karadeniz gezisinin ikinci gününde sabah erken saatlerde Giresun Kalesi'ni gezdi daha sonra Giresun Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti.

1/ 10
Deniz Baykalın Karadeniz turu

Geceyi Giresun'da geçiren CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, sabah erken saatlerde beraberindekilerle birlikte Giresun Kalesi'ne çıktı. Burada tarihi topun bulunduğu alandan çevreyi inceleyen Baykal'a CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu şehirle ilgili bilgiler verdi.

2/ 10
Deniz Baykalın Karadeniz turu

Baykal daha sonra Giresun Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarete CHP Milletvekilleri Mehmet Sevigen, Yılmaz Ateş, Eşref Karaibrahim, Suat Binici ile Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Hayli neşeli olduğu gözlenen Baykal, bol bol fındık yedi. Fındığın Giresun ve bölge için önemli olduğunu söyleyen Baykal, 'Fındığın bilimsel ve botanik gerçeğinin Giresun olduğunu biliyoruz. En iyi ürün de burada' diye konuştu.

3/ 10
Deniz Baykalın Karadeniz turu

Giresun'un ve bölgenin sorunları hakkından Kerim Aksu ile görüş alışverişinde bulunan Baykal, 'Burada bulunanların eşlerinden özür diliyorum. Çünkü Pazar günü aileye ayrılması gereken bir gün. Erken saatte geldiniz buraya, hepiniz çok sağ olun ve benim adıma eşlerinizden özür dileyin' ifadelerini kullandı. Başkan Kerim Aksu da Baykal'a fındık figürlü plaket ile kavrulmuş fındık hediye etti. Belediye meydanında bulunan fındık heykeli önünde de fotoğraf çektiren Baykal, daha sonra beraberindekilerle birlikte Bulancak'a geçti. Bulancak ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan Baykal, burada Giresun pidesi yedi. Bu sırada kahvaltının düzenlendiği bahçedeki salıncağa binen CHP milletvekili Mehmet Sevigen'in uzun süre telefonla konuşması dikkat çekti.

4/ 10