Denizden Angus Kurtarma Operasyonu

İzmir Körfezi ilginç bir kurtarma operasyonuna sahne oldu. Karşıyaka'dan Konak'a giden vapur hattında, denizde balık yerine yüzen Angus cinsi bir sığır gören vatandaşlar, durumu İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı AKS 110'a bildi

Denizden Angus Kurtarma Operasyonu

İzmir Körfezi ilginç bir kurtarma operasyonuna sahne oldu. Karşıyaka'dan Konak'a giden vapur hattında, denizde balık yerine yüzen Angus cinsi bir sığır gören vatandaşlar, durumu İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı AKS 110'a bildirdi.

1/ 8
Denizden Angus Kurtarma Operasyonu

İnciraltı'nda konuşlanan İtfaiye Sualtı Ekipleri, olayı öğrenir öğrenmez kurtarma botuyla Körfez'de arama çalışmalarına başladı. Alsancak, Karşıyaka, Konak güzergahında Angus'a rastlamayan ekipler görev yerlerine dönerken, askeri tanker gemisi personelinden hayvanın Bostanlı tarafında olduğu bilgisini aldı.

2/ 8
Denizden Angus Kurtarma Operasyonu

Bostanlı Vapur İskelesi'nin 300 metre açıklarında çırpınan Angus'u gören sualtı ekipleri, halatla belinden ip geçirdikleri sığırın boynuna da can simidi atarak batmamasını ve dinlenmesini sağladı. Çok yorgun olan Angus yaklaşık yarım saat bu şekilde dinlendirildi.

3/ 8
Denizden Angus Kurtarma Operasyonu

Daha sonra kurtarma botu ile Bostanlı Balıkçı Barınağı'nın bulunduğu bölümde kıyıya getirildi. Ancak Angus'un kıyıya çıkması oldukça zor oldu.

4/ 8