Dev balık bereketi

Balıkçılar, Marmara Denizi'nde tuttukları dev balıklarla objektiflere poz verdi..

Dev balık bereketi

Bursalı Balıkçı Maşallah Kocaman'ın tezgahı, adeta korku tüneli gibi. Marmara'da ağlarına takılan 4 metrelik Çatalkuyruk köpekbalığı ile ağzına bir insanın başının rahatça sığabildiği Fener Balığı'nı sergileyen balıkçının tezgahı, vatandaşın ilgi odağı oldu.

1/ 5
Dev balık bereketi

Marmara'da son yıllarda hiç olmadığı kadar balık bereketi yaşanırken, balıkçıların ağlarına zaman zaman "canavar" diye nitelenebilecek türde balıklar da takılıyor.

2/ 5
Dev balık bereketi

Geçtiğimiz gün kendi tekneleri ile denize açılan Bursalı balıkçı Maşallah Kocaman ve tayfaları denize bıraktıkları ağı çektiklerinde, gözlerine inanamadılar. Aynı ağa, çok ender görüldüğü belirtilen Çatalkuyruk Köpekbalığı ile genelde diplerde dolaşan ve görüntüsüyle canavarı andıran 25 kiloluk Fener Balığı takılmıştı.

3/ 5
Dev balık bereketi

İki balığı Bursa'daki tezgahlarına getiren Maşallah Kocaman, 4 metre uzunlukta, 100 kiloluk köpekbalığının etinin aslında çok lezzetli olduğunu, ama ülkemizde yeme alışkanlığının pek bulunmadığını anlatırken, bu balığı İstanbul'da bir restorana sattıklarını söyledi.

Habertürk / Uğur USLUBAŞ

4/ 5