Dev Proje sessiz sedasız açıldı

2.5 milyar dolarlık dev projede AVM sessiz sedasız hizmete girdi

Dev Proje sessiz sedasız açıldı

2.5 milyar doların üstünde bir yatırımla hayata geçen Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden Zorlu Center, dün kapılarını sessiz sedasız açtı. Kurban Bayramı’nı kaçırmamak için mağazaların açılış yaptığı ve resmi açılışın sonraki günlere kaldığı AVM’de, Ahmet Zorlu açılan mağazaları gezip, siftah alışverişi yaptı.


(Hürriyet)

1/ 20
Dev Proje sessiz sedasız açıldı

HEM Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden biri olan hem de çok tartışılan Zorlu Center, dün sadece mağazaların kurdele kestiği yumuşak bir açılış yaptı. 2007 yılında Zincirlikuyu’daki Karayolları arazisi ihalesini 800 milyon dolarla kazanan Zorlu Holding, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu’nun o günkü açıklamasıyla buraya 400 milyon doları bulan bir yatırım yapacaktı.

2/ 20
Dev Proje sessiz sedasız açıldı

Geçen 6 yıllık süreçte iki global ekonomik kriz ve çeşitli itirazlarla karşılaşan proje, ilk olarak 2010 yılında yapmayı planladığı açılışı 2012 yılına erteledi. Sonra 2013 yılı takvime alındı. 26 Eylül’de yapılması planlanan açılış ise 10.10.2013, saat 10:10’a ertelendi. Ahmet Zorlu, “Bu dünyanın en büyük gayrimenkul projelerinden biri. Yatırım tutarı 2.5 milyar doları da geçti” dedi.

3/ 20
Dev Proje sessiz sedasız açıldı

Ahmet Zorlu’nun titizliğini bu projeye yansıttığı da iş dünyasının gündeminde. Hatta Ahmet Zorlu’nun son üç aydır, gece gündüz Zorlu Center’da çalıştığı, en ufacık detayı bile yakından incelediği konuşuluyor. Dün sabah açılış yapan mağazaları da tek tek gezmeyi de ihmal etmedi Ahmet Zorlu. Hatta bazı markaların açılış kurdelesini de bizzat kesti. Mağazalara girerek ürünler denedi ve siftah alışverişlerini yapmayı ihmal etmedi. Mağazalarda ayakkabı, ceket deneyen Zorlu’nun çocuklar gibi şen olduğu görüldü.

4/ 20