Diyarbakır-Bingöl yolu yeniden kapandı

Diyarbakır'da kirpi eşliğinde seyahat

Diyarbakır-Bingöl yolu yeniden kapandı

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde göstericilerin yol kesip eylem yapması nedeniyle daha önce kontrollü geçişlerin sağlandığı Diyarbakır-Bingöl karayolu önlem alan güvenlik güçleri tarafından kapatıldı. Göstericiler, dün akşam alıkoydukları 2 baz istasyonu çalışanını araçlarına el koyup bugün serbest bıraktı. Lice'de olası bir olaylara karşı Ankara'dan Jandarma Özel Harekat Timleri, Diyarbakır'a sevk edildi.

 

1/ 9
Diyarbakır-Bingöl yolu yeniden kapandı

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde göstericilerin geçen Cumartesi gecesi başlattıkları yol kesme eylemleri nedeniyle sık sık kapanan Diyarbakır-Bingöl karayolunda ulaşım bu sabahtan itibaren güvenlik güçleri tarafından yeniden kapatıldı. Daha önce göstericilerin çukur kazıp, durdukları araçların anahtarlarını alarak kapattıkları yolun açılmasının ardından karayolunda güvenlik güçlerinin zırhlı araçlarıyla kontrollü olarak geçişler sağlıyordu.Lice'nin Fisovası mevkiinde dün gece göstericiler yine yol kesme eyleminde bulundu. Bölgeye gönderilen bir çekiciyi ateşe verip yakan göstericiler, bu sabah saatlerinden itibaren Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy, Kulp ve Hani karayolları ile Bingöl karayolu üzerinde durdurdukları araçların anahtarını alıp, karayolunu yeniden kapattı.

2/ 9
Diyarbakır-Bingöl yolu yeniden kapandı

Göstericiler dün gece Fisovası mevkiinde durdurdukları bir araçta bulunan 2 baz istasyonu görevlisini alıkoydu. Görevliler, araçlarına el konulduktan sonra bugün öğle saatlerinde serbest bırakılınca yaya olarak bölgeden ayrıldı. Bu sabahtan itibaren kapalı bulunan Diyarbakır-Bingöl karayolunda güvenlik güçleri aldıkları önlemleri artırdı. Lice yol ayrımından itibaren Bingöl yönüne araç geçişine izin verilmezken, Bingöl tarafından da Diyarbakır yönüne araçların gönderilmediği belirtildi.

3/ 9
Diyarbakır-Bingöl yolu yeniden kapandı

ANKARA'DAN TAKVİYE BİRLİK GÖNDERİLDİ

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yaşanan olaylar nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'a Jandarma Özel Harekat Timleri sevk etti. Ankara'nın yanı sıra Bingöl ve Mardin'den gönderilen Özel Harekat Timleri'nin Diyarbakır'da konuşlandırıldığı öğrenildi. Timlerin Lice'de olası olaylara müdahale etmek amacıyla Diyarbakır merkezindeki birlikte konuşlandırıldıkları belirtildi.

 

4/ 9