Doğu'da Mart kapıdan baktırdı !

Doğu'da Mart kapıdan baktırdı !

Doğu'da Mart kapıdan baktırdı !

Mart ayının ortalarına gelinmesine rağmen soğuk ve yağışlı hava yurt genelinde etkili olmaya devam ediyor.Bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 3 derece ile Ardahan'da ölçüldü

1/ 23
Doğu'da Mart kapıdan baktırdı !

Doğu Anadolu Bölgesi'nde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi, birçok ilde hava sıcaklığı sıfırın altında ölçüldü. Karayolları 183. Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar ve tipi nedeniyle Ardahan-Artvin ve Ardahan-Posof karayollarında ulaşımda aksamalar yaşandığı bildirildi.  Açıklamada, Ardahan-Artvin yolunun Sahara ile Ardahan-Posof yolunun Ilgar Dağı mevkilerinde yoğun buzlanma ve şiddetli esintinin ulaşımı aksattığı belirtildi.  Özellikle söz konusu yolları kullanacak sürücülerin, zincirsiz yola çıkmaması, takoz ve çekme halatı bulundurması istendi.

2/ 23
Doğu'da Mart kapıdan baktırdı !

Erzurum'da da kar yağışı nedeniyle kırsal kesimdeki 19 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.Belediye ekipleri şehir içindeki yolların açık tutulması ve kapalı yolların açılması için karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hava sıcaklığının 4-6 derece düşmesi bekleniyor.

3/ 23
Doğu'da Mart kapıdan baktırdı !

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 3, Erzurum'da 2, Kars'ta 1 derece ölçüldü. Hava sıcaklığıAğrı'da sıfır, Erzincan'da 3, Tunceli'de 4, Iğdır'da 5 derece kaydedildi. bugün bölge genelinde havanın çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

4/ 23