Dokunulmazlıklar kalkarsa..

Milletvekillerinin yargılanması için fezleke düzenlenerek dokunulmazlığın kaldırılması isteniyor.

Dokunulmazlıklar kalkarsa..

En çok dosya DTP'liler için bulunuyor. Dosyalarda dam yaralamadan ölüme sebebiyet vermeye, hakaretten görevi kötüye kullanmaya uzanan pek çok suçtan, milletvekillerinin yargılanması için fezleke düzenlenerek dokunulmazlığın kaldırılması isteniyor.

1/ 61
Dokunulmazlıklar kalkarsa..

Meclis'te 22. Dönem'de de Meclis'te görev yapan milletvekillerine ait dosyayla birlikte toplam 315 dokunulmazlık dosyalarından 175 dosya DTP'li milletvekillerine ait. Meclis tarihinde ilk kez bir partinin milletvekillerinin tamamı hakkında ve en fazla dokunulmazlık sayısıyla yerini alıyor.

2/ 61
Dokunulmazlıklar kalkarsa..

Karma komisyon, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, DTP Grup Başkanı Ahmet Türk'ün de aralarında bulunduğu dosyalarla ilgili 3 ayrı hazırlık komisyonunun verdiği "milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasının dönem sonuna ertelenmesi" yönündeki raporları görüşerek benimsemiş, CHP, MHP ve DTP'nin muhalefet şerhi koyduğu dosyalar, AKP'lilerin oylarıyla dönem sonuna ertelenmişti.

3/ 61
Dokunulmazlıklar kalkarsa..

Dönem sonuna ertelenen 75 dokunulmazlık dosyasının sahibi milletvekilleri ve isnat edilen suçlar şöyle!

4/ 61