Egede fırtına çıktı

Meteorolojiden alınan bilgiye göre, Muğla'da son 10 saatte metrekareye yaklaşık 60 kilogram yağış düştü.

Egede fırtına çıktı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde dün gece başlayan ve şiddetini gittikçe artıran lodos ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Lodos nedeniyle bir balıkçı teknesi ile yüzer iskeleler sahile sürüklendi. İzmir'de de yağış hayatı felç etti.

1/ 16
Egede fırtına çıktı

Bodrum’da sabaha karşı şiddetini artıran ve zaman zaman saatteki hızı 75 kilometreye ulaşan lodos, Kumbahçe, Paşatarlası ve Gümbet sahilinde teknelere ve iskelelere zarar verdi. Paşatarlası sahilinde ‘Karamemet’ adlı 8 metre uzunluğundaki balıkçı teknesi sahile sürüklenerek karaya oturdu. Vatandaşların yardımıyla tekne halatlarla bağlandı. Yüzer iskeleler de sahile sürüklendi. Çevredeki restoran çalışanları ve belediye işçileri denizden çöpleri topladı. Dalgaların etkisiyle, Cumhuriyet Caddesi kum ve taşlarla doldu.

2/ 16
Egede fırtına çıktı

Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı’ndan yapılan uyarılarla, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları istendi. Bodrum Meteoroloji İstasyon Müdürü Türker Yıldız, lodosun ve yağışın akşam saatlerinde şiddetini azaltacağını belirterek, “Yurdun genelinde etkili olduğu gibi Bodrum’da da beklediğimiz bir yağıştı. Dün geceden bu yana metrekareye 25 kg yağış düştü. Rüzgarın saatteki hızı 75 km’ye ulaştı. Lodosun bu akşam etkisini azaltmasını bekliyoruz” dedi.

3/ 16
Egede fırtına çıktı

FIRTINA AĞAÇ DEVİRDİ

MUĞLA’nın Fethiye İlçesi'nde beklenen yağış ve fırtına öğle saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Cumhuriyet Caddesi’nde bir kauçuk ağacı rüzgarın etkisiyle devrilirken, parklardaki andız ağaçları da köklerinden söküldü.

Fethiye’de dün geceden bu yana hafif şiddetli yağan yağmur ve rüzgar etkisini artırmaya başladı. Fethiye merkezinde Cumhuriyet Caddesi’nde 15 metre uzunluğundaki kauçuk ağacı fırtınanın etkisiyle ortadan kırılarak devrildi. Belediye işçileri olay yerine gelerek devrilen ağacı budayarak kamyonete yerleştirdi. Fırtınanın etkisiyle köklerinden sökülmüş andız ağaçları da belediye işçileri tarafından toplandı.

Fırtına nedeniyle denizde 3 balıkçı teknesinin battı ve karaya çekildi. Yağış ve fırtınanın akşam saatlerine kadar devam edeceği kaydedildi.

4/ 16